«Життя громад в епоху онлайн» обговорять на форумі «ГРАНТуємо зміни 6.0»

В області активно готуються до шостого регіонального форуму інститутів громадянського суспільства «ГРАНТуємо зміни 6.0». Він проходитиме 5-6 листопада 2020 року.

Пандемія COVID-19 ставить перед громадами нові виклики, а сучасні цифрові технології дають нові можливості для комунікування, ведення бізнесу, навчання та ін. Тому особливістю цьогорічного Форуму є його дводенний онлайн-формат. Всі семінари та вебінари під час заходу будуть спрямовані на адаптацію представників громад та громадськості до сьогоднішніх реалій онлайн-роботи, онлайн-навчання, онлайн-бізнесу тощо.

Бажаючі взяти участь у Ярмарку громадських ініціатив матимуть змогу заздалегідь підготувати відео-ролик або презентацію свого проекту/організації, або підключитися та презентувати онлайн.

По закінченню Форуму найкращі ініціативи будуть нагороджені цінними призами!

Проведення форуму підтримки громадських ініціатив Черкащини передбачено Планом реалізації Стратегії розвитку Черкаської області на період 2018 – 2020 років.

Форум вже має свою історію та традиції.

В 2015 році форум був присвячений структурі та написанню проектів, і він зібрав близько 100 учасників. Ініціатором проведення форуму став Департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА. Форум дав поштовх до нового рівня продуктивних взаємовідносин між громадськими організаціями і обласною державною адміністрацією.

В 2016 році другий форум мав назву «Якість проекту, історії успіху, та ключові фактори перемоги». Понад 200 учасників, спікери та практики обговорювали, що потрібно для перемоги проекту.

В 2017 році форуму мав тему «Партнерство заради змін». Під час заходу присутні дізналися про успішні кейси, як, об’єднавшись із владою, бізнесом чи іншими громадськими організаціями та ініціативами, створювати масштабні та круті проекти. Вперше на подібних заходах працював дитячий куточок, мами могли залишити, на час проведення форуму, дітей в дитячій кімнаті під наглядом волонтерів.  В форумі прийняли участь представники інших областей та спікери національного масштабу, всього в форумі взяла участь рекордна кількість учасників – понад 300 осіб.

В 2018 році пройшов під гаслом «Громадська участь: пробудження сили» і був присвячений практикам партиципації в невеликих містах і селах України та за кордоном та зібрав понад 200 учасників.

5-й ювілейний Форум мав тему: «Громади в дії. Люди→Ідеї→Ресурси». Говорили про те, як розвивати людський потенціал територіальних  громад?, як можна допомогти ідеям народитись і втілитись в життя? і, звісно, як громади залучають внутрішні та зовнішні ресурси для свого розвитку? В форумі взяли участь  близько 200 осіб.