Жителів області закликають дотримуватися правил поведінки на воді

До початку купального сезону на Черкащині вже зафіксували понад 30 надзвичайних подій на воді. Це майже наполовину більше, ніж минулоріч. Про безпекову ситуацію на водних об’єктах регіону йшлося на засіданні регіональної комісії ТЕБ та НС під головуванням заступника очільника області Антона Царюка.

– Активний сезон відпочинку на воді в області розпочався з 1 червня, – нагадав в.о. заступника начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС області Антон Плахотній. – Водночас станом на 3 червня вже маємо невтішну статистику – 19 загиблих на водоймах, що майже на 60% більше, порівняно з показником минулого року. 

У 2023 році на водоймах області зареєстровано 61 пригоду, де було врятовано 13 людей, загинуло 40, з них – 5 дітей.  

– Основними причинами загибелі людей є перебування на стихійних і непристосованих для відпочинку водних об’єктах, – зазначив Антон Плахотній. – Крім того, недотримання правил поведінки на водних об’єктах, зокрема під час зимової риболовлі та прогулянок на льоду, вживання спиртних напоїв під час відпочинку біля води, ігнорування попереджувальної інформації, знаків небезпеки тощо.

Цьогоріч на Черкащині визначено 26 місць для купання, 3 – в обласному центрі.

– Безпечне поводження на воді – відповідальність кожного, – наголосив заступник очільника області Антон Царюк. – Важливо дослухатися до рекомендацій рятувальників і не порушувати правила безпечного перебування на водних об’єктах, адже це може зберегти життя. 

Заступник начальника ОВА закликав громади активніше проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення та дбати про належне облаштування місць для відпочинку. 

Стрічка новин