Жахи окупації і повернення додому: історія родини з Іванівки, над якою Черкащина взяла шефство

Черкащина допомагає відновлювати Херсонщину за національним проектом “Пліч-о-пліч”. Серед підшефних сіл – Іванівка. Місцева жителька Наталія з родиною повернулись сюди відразу після його звільнення від російських окупантів. 

Про всі жахіття окупації ця родина досі згадує із сльозами. Серед ночі їх розбудили російські військові з автоматами. Увірвались до оселі. Погрожували і залякували. В Іванівку ворожі війська зайшли в березні торік. До того рясно «крили» село артою. 

Родині пані Наталії довелося кинути буквально все нажите: дім, господарство, худобу. 

– Виїздили із села разом із сусідами двома машинами, – пригадує пані Наталія. – Нас услід обстрілювали, думали, не вирвемось. На щастя, змогли… “Шакали” усе скрізь понищили. У нас провалена стеля від прильоту в хаті, усі меблі – посічені. 

Утім вони все одно повернулись назад, коли ЗСУ визволили село. Бо воно було і є українським, рідним. Хоча пані Наталія з чоловіком і не знають, за що братися і як відбудовувати своє життя на руїнах.

– Черкащина допоможе!  – зауважує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. – Ми взяли шефство над цим та ще двома селами Херсонщини в межах національного проекту «Пліч-о-пліч», ініційованого Президентом України. Бригади ремонтників з усієї області уже працюють. Разом ми все здолаємо!

Нагадаємо, аби допомогти відновитися громадам Херсонської області, які найбільше постраждали під час окупації, в Україні ініціювали проєкт «Пліч-о-пліч».  Задля цього свої зусилля об’єднали 15 регіонів України.

Стрічка новин