Земельна реформа: які можливості відкрито завдяки цифровізації земельних відносин
У межах реалізації земельної реформи в Україні Мінагрополітики планує найближчим часом запустити Державний аграрний реєстр; запровадити принцип екстериторіальності на всі послуги, які є на сьогодні в Державному земельному кадастрі; а також удосконалити портал Національної інфраструктури геопросторових даних.
Про це розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик у ході прес-конференції «Перший рік ринку землі: результати та перспективи».
«Із першого дня відкриття ринку землі – 1 липня 2021 року – в Україні публікуються повністю всі дані за ринком землі: скільки земель було продано, яка середня ціна в розрізі районів, навіть за кожним окремим кадастровим номером. Державі нічого приховувати від своїх громадян, від інвесторів, від землевласників. Є інструмент для об’єктивного ухвалення рішень, для розуміння справедливої ціни», – зазначив Денис Башлик.
Завдяки цьому ухвалювати рішення про купівлю-продаж землі можна на основі фактичних даних, додав він.
На сьогодні 100 громад, як підкреслив заступник Міністра, перейшли на визначене законодавством прозоре управління, а 75 із них вже опублікували дані про свої території у відкритих геопорталах. Тобто приблизно 3 млн га земель стали доступними для прозорого громадського огляду та ефективних рішень на рівні громади.
«За це я хочу окремо подякувати нашим міжнародним партнерам, особливо Програмі USAID АГРО, яка розробила в свій час пілот на рівні декількох громад, і які вдалося успішно поширити на всю території України», – наголосив він.
За його словами, наразі в умовах воєнного стану уже відновлено роботу Державного земельного кадастру, який вистояв під тиском усіх кібератак. Теперішні обмеження у його функціонуванні зумовлені виключно питаннями безпеки.
Денис Башлик також окреслив перспективи, які відкриває цифровізація у земельних відносинах.
Так, на всі ключові послуги буде запроваджено принцип екстериторіальності у Державному земельному кадастрі. Мета – по максимуму прибрати взаємодію між чиновником та споживачем послуг.
Крім того, на порталі Національної інфраструктури геопросторових даних буде відкрито та уніфіковано всі дані про природні ресурси, які є в нашій державі. На сьогодні доступ до цього ресурсу обмежений з міркувань безпеки.
Також в найближчій перспективі планується запуск Державного аграрного реєстру – єдиного майданчика, де буде акумульовано інформацію про виробників сільськогосподарської продукції та сільськогосподарську діяльність, яку вони здійснюють.
-
17:17Ще майже 150 млн грн від програми «Власна справа» на розвиток бізнесу
Ще 459 українців стали переможцями 12-ї хвилі урядової програми «Власна справа», яка тривала з 9 по 22 червня 2025 року. Усі вони отримають мікрогранти загальною…
17:17 -
16:01Стартував конкурс на здобуття обласної премії Нарбута
Розпочався прийом робіт на здобуття премії імені Данила Нарбута. Її можуть отримати митці за внесок у розвиток образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкащини. Про це інформують…
16:01 -
15:17Стартує реєстрація на “Ігри ветеранів — Кіберспорт 2025”
З 15 липня розпочинається реєстрація на всеукраїнський турнір з кіберспорту для ветеранів і ветеранок — “Ігри ветеранів — Кіберспорт 2025”. Кіберспорт стає новим простором для…
15:17 -
14:53Черкащина спрямувала до держбюджету 1,6 млрд грн військового збору
За перші шість місяців 2025 року платники податків Черкаської області перерахували до державного бюджету 1 млрд 606 млн 382 тис. грн військового збору. Ця значна…
14:53 -
14:14Бізнесу компенсували 246 млн грн за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю
З початку запуску програми, з серпня 2023 року, понад 2900 роботодавців отримали від Державної служби зайнятості 246 млн грн компенсацій за облаштування робочих місць для…
14:14 -
12:03Україна чекає на вступників з тимчасово окупованих територій
Молодь з тимчасово окупованих територій України має право на освіту в українських закладах вищої освіти. У 2025 році держава продовжує для них спрощену, безпечну та…
12:03 -
10:40Компенсація за навчання дітям учасників Революції Гідності
Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку реалізації експериментального проєкту. Діти ветеранів й ветеранок, які навчаються за контрактом у закладах фахової передвищої або вищої освіти,…
10:40 -
09:50На Черкащині зберігається маловітряна та спекотна погода
В області 15 липня за прогнозами синоптиків спекотна погода продовжиться. Температура повітря прогріється до +33 градусів. Про це інформують у Черкаському центрі з гідрометеорології. На…
09:50 -
09:38Як тепер нараховують соціальну допомогу в Україні
З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України став відповідальним за внутрішнє адміністрування соціальних допомог. До цього часу ці функції виконували органи соціального захисту. Тепер…
09:38 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці! Довгий був день сьогодні. Зустріч із генералом Келлогом – він почав візит в Україну, доволі змістовно. Ми говорили продуктивно, я вдячний Президенту…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 15 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 15.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 036 290 (+1230) осіб; танків ‒ 11 022 (+3); бойових…
08:45 -
08:33Про ситуацію в області на ранок 15 липня, – Ігор Табурець
До пізньої ночі в області тривали повітряні тривоги, - Ігор Табурець про ситуацію на Черкащині. Гучно було, зокрема, на Уманщині - працювали сили ППО. -…
08:33