Затверджено Національну стратегію розвитку фінансової грамотності до 2030 року
В Україні затвердили Національну стратегію розвитку фінансової грамотності до 2030 року. Її мета — підвищити фінансову обізнаність громадян. Про це інформують у міністерстві цифрової трансформації України.
Стратегію затвердили після консультацій з понад 220 представниками зі 116 організацій. Серед них — освітні заклади, місцеве самоврядування, громадські організації, фінансові експерти, банки та небанківські установи. До розробки Стратегії також долучилися представники Мінцифри й Офісу з розвитку підприємництва та експорту.
Міністерство цифрової трансформації в межах реалізації Стратегії долучиться до серії навчальних тренінгів для підприємців з фінансово-економічних тем. Також візьме участь у розробці матеріалів для перевірки рівня цифрової фінансової грамотності населення та підприємців.
Реалізація Стратегії розширить заходи з підвищення фінансової обізнаності для різних груп населення. Раніше фокус був на дітях і молоді, а тепер додаткову увагу приділятимуть підприємцям, дорослим, ветеранам, переселенцям і літнім людям.
Серед ключових цілей Стратегії:
Якісна базова фінансова освіта
Заплановано заходи з підвищення фінансової грамотності для дошкільнят, школярів та студентів. Зокрема, створення навчальних ресурсів, модернізація навчальних програм та впровадження нового обов’язкового курсу «Підприємництво і фінансова грамотність» з 2025 року у 8 класах та з 2026 року у 9 класах у всіх школах України.
Відповідальне фінансове життя
Підвищення фінансової грамотності дорослого населення через навчальні ресурси для розвитку фінансових навичок, управління фінансами в кризу та обізнаності про економіку й фінансові продукти.
Фінансово обізнані підприємці
Вперше в Україні запровадять комплексний підхід до підвищення фінансової обізнаності підприємців. Зокрема, створять рамку фінансових компетентностей підприємців. Також заплановані заходи зі зростання обізнаності підприємців-початківців та представників малого бізнесу про фінансові послуги.
Просунута цифрова фінансова грамотність
Планується створити навчальні матеріали про цифрові фінансові послуги, платіжну безпеку та захист від кіберзлочинності. Особливу увагу приділятимуть розвитку інтерактивних цифрових інструментів для покращення фінансових навичок.
Сприятлива екосистема для розвитку фінансової грамотності
Розвиток екосистеми фінансової грамотності в Україні, налагодження співпраці як усередині країни, так і з представниками міжнародних організацій та інших країн.
Національна стратегія розвитку фінансової грамотності до 2030 року розроблена Національним банком України. До міжвідомчої робочої групи приєдналися представники Міністерства освіти і науки України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку, Міністерства економіки України, Міністерства цифрової трансформації України та державної установи «Офіс з розвитку підприємництва та експорту».
-
10:02Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 24 листопада
З тривогою через ворожі БпЛА почалась ця доба в області. У цей час наші захисники неба знищили два "шахеди". Про це повідомив начальник Черкаської ОВА…
10:02 -
17:48На Черкащині вшанували пам’ять жертв голодоморів
Пам'ять мільйонів українців, які загинули через голод, вшанували на Черкащині. Акція-реквієм відбулася біля пам’ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій в обласному центрі. Про це…
17:48 -
18:17Ігор Табурець про ситуацію в області на 22 листопада
З ранку і аж до вечора ворог тероризував Черкащину з повітря. За попередніми даними, у межах області знищено 7 БпЛА противника. Про це інформує начальник…
18:17 -
16:19Черкащани з медалями всеукраїнських змагань з таеквондо
Низку золотих, срібних та бронзових нагород здобули спортсмени Черкащини на всеукраїнських змаганнях з таеквондо серед юнаків, юніорів та Кубку України. Ці змагання днями відбулися у…
16:19 -
16:00«Цифрова Черкащина»: область долучиться до проєкту з кібербезпеки
На виконання завдань, визначених регіональною програмою «Цифрова Черкащина», відбулася робоча зустріч під головуванням заступника очільника області Сергія Свєрчкова. Вона була присвячена питанням кібербезпеки. Про це…
16:00 -
15:17«Діалог влади та бізнесу»: в межах комунікаційної платформи обговорили кадрові питання
Проєкт «Діалог влади та бізнесу» продовжує збирати представників приватного бізнесу та влади для вирішення пріоритетних питань на Черкащині. Цього разу увагу зосередили на темі співпраці…
15:17 -
15:05Прозорість і підзвітність: на Черкащині моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують на Черкащині. Здійснюють це в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 14 листопада по 21…
15:05 -
14:5334 зрадники України позбавлені державних нагород України: Президент підписав відповідний указ
Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення РНБО щодо позбавлення державних нагород зрадників України. До першого списку увійшло 34 особи. Серед…
14:53 -
14:49єОселя: Видано перший кредит для молоді за новими умовами
Уряд оновив умови програми доступної іпотеки єОселя, за якими українці віком до 26 років можуть отримати іпотеку, сплативши вдвічі нижчий перший внесок — від 10 %…
14:49 -
14:42Понад 4 млн грн транспортного податку сплатили власники елітних автівок Черкащини
Із початку року власники преміальних автомобілів Черкащини сплатили 4,3 млн грн транспортного податку. Про це інформують в ГУ ДПС області. За словами в.о. начальника ГУ…
14:42 -
14:15Українські аграрії обмолотили вже 98% від прогнозованих площ
В Україні намолочено 72,9 млн тонн нового врожаю зернових та олійних культур. Його зібрали на площі 19,5 млн га. Загалом зібрано 53,4 млн тонн зернових…
14:15 -
14:12Держава виплатила українцям 119 млн грн Національного кешбеку за жовтень
21-22 листопада громадяни отримали на рахунки кешбек, накопичений в жовтні за купівлю українських товарів. Сума виплати становила 119,2 млн грн, кошти отримали 1,22 млн українців.…
14:12