Закликаю критично ставитися до інформації про можливий наступ рф та вірити у Сили оборони України, — Олексій Резнікова

Днями у Києві відбулася пресконференція Міністра оборони України Олексія Резнікова для представників вітчизняних і закордонних засобів масової інформації.

Під час зустрічі зі ЗМІ Міністр оборони України поінформував про здобутки й перспективи відомства за 2022 рік. Зокрема, Олексій Резніков заявив, що Генеральний штаб тримає ситуацію з російським наступом на контролі.

«Несподіванок не буде. Було багато вкидів, в тому числі щодо наступу 5 лютого. Тому закликаю всіх критично ставитися до такої інформації. Наші Сили оборони тримаються. Потрібно слухати Генеральний штаб ЗСУ. Ні поруч із Черніговом чи Харковом немає ударних груп. Не потрібно піддаватися різним панічним вкидам. Сьогодні прикордонники, Нацгвардія і Сили оборони тримаються. Давайте вірити в них. Ми очікуємо наступу росіян, вони люблять символізми. Ми готові, ЗСУ готові, Ставка Верховного Головнокомандувача тримає контроль, всі готові до відсічі, накопичуємо сили», — сказав Міністр.

Очільник вітчизняного оборонного відомства поінформував, що нині на складах МОУ є чверть мільйона бронежилетів і 150 тис. шоломів у резерві. На сьогодні в ЗСУ створено запас міцності – у резерві сотні тисяч комплектів зимової та літньої форми, взуття, всього необхідного.

Також Міністр оборони повідомив про низку великих проєктів, які зараз перебувають на стадії масштабування.

«Зокрема є такий проєкт «Очі». Це понад 1200 екіпажів дронів по всій лінії фронту. Вони забезпечують у режимі реального часу «картинку» з поля бою. Треба підтримувати цей проєкт, бо він дає переваги і зберігає життя наших воїнів», — зазначив Міністр оборони України.

Зокрема він висловив переконання, що 2023 рік для України стане роком перемоги.

«Ми віримо, що 2023 рік буде роком перемоги. Я вірю у створення військового трибуналу», — наголосив Олексій Резніков.

Для цього, зокрема, Україні потрібно розвивати тренд українського військово-промислового комплексу.

Глава Міноборони сказав: за пів року Україна прийняла на озброєння більше дронів національних виробників, ніж за попередні 5 років.

«У нас затверджена ракетна програма, яка дозволяє нашому ВПК отримувати замовлення», — зазначив Міністр оборони України.

Олексій Резніков наголосив, що Україна сьогодні отримує більше систем протиповітряної оборони, ніж тоді, коли їх втрачала. І росія марно вдається до спроб виснаження української ППО з метою послаблення спроможності України відповідати на атаки окупантів.

«росія думала обстрілами критичної інфраструктури занурити Україну в темряву, морок, залишити без води. росіяни думали, що це ослабить дух України в очікуванні, що таким чином українські громадяни почнуть тиснути на уряд, на Президента. І все це з єдиною метою – сісти за стіл переговорів на російських умовах. Ми сьогодні отримуємо більше систем ППО там, де ми втрачали. Ми робили стратегічні помилки, коли за російський газ віддавали дивізіон С-300, який зараз по нас і стріляє», – зазначив Олексій Резніков.

Він також повідомив, що Франція передасть Україні сучасні радари Ground Master 200.

«Ми маємо позитивні зрушення. У Парижі з французькою компанією укладено договір про постачання сучасного радара Ground Master 200, який може бачити на будь-якій висоті швидкі сили», – повідомив Олексій Резніков.

Міністр оборони зауважив, що припускає можливість передачі Україні літаків F-16 і МіГ або інших моделей літаків.

«Сьогодні в плані одержання зброї ми отримали все, залишилися тільки літаки. Можу додати вам оптимізму: літаки теж будуть, питання просто – які», – зазначив він та додав, що в партнерів є розуміння і ведеться робота у відповідному напрямку.

Крім того, за словами Олексія Резнікова, завтра, 6 лютого, починаються навчання українських екіпажів на танках Leopard.

На запитання журналістів про свою особисту перемогу на посаді Міністра оборони Олексій Резніков розповів:

«Встиг переконати партнерів дати доступ Україні до боєприпасів 155-мм калібру. І коли партнери побачили, як ми їх опановували, тоді дали нам ще більше – «HIMARS» та радіолокаційних станцій».

За інформацією Міністерства оборони України