З початку війни 1 300 дітей були евакуйовані на лікування до клінік Європи
Від початку повномасштабної війни у рамках тісної співпраці Міністерства охорони здоров’я з міжнародними партнерами: Єврокомісією, ВООЗ, урядом Польщі, БО «Лікарі без кордонів», БФ «Медична місія», транспортними бригадами парамедиків із Польщі, Німеччини та інших країн, забезпечується медична евакуація постраждалих українців до закордонних клінік.
Загалом завдяки такій співпраці вдалося евакуювати майже 3 800 постраждалих українців, серед яких 1 300 – це онко пацієнти та діти з травмуваннями, ампутаціями та орфанними захворюваннями.
Відповідно до затверджених критеріїв, евакуйованими на лікування до закордонних клінік можуть бути діти і дорослі зі складними мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами, онкологічною патологією, а також захворюваннями, які потребують комплексного спеціалізованого лікування, якщо його доступність наразі значно обмежена.
Відповідність критеріям направлення за кордон для лікування під час дії воєнного стану підтверджується формою первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого», заповненою лікарем закладу охорони здоров’я, який здійснює координацію направлення для лікування за кордон.
Під час медичної евакуації пацієнт повинен мати із собою документ, що посвідчує особу — закордонний або внутрішній паспорт. Також потрібні виписки з історії хвороби (зокрема, для дітей). Однак, звертаємо увагу, що це не є обов’язковою вимогою станом на зараз. Відсутність тих чи інших документів не є перешкодою для вивезення важкопораненого чи онкохворої дитини на лікування за кордон.
Підготовка пацієнта триває від 3-4 днів до 2 тижнів. У разі потреби у сторонній допомозі та підтримці через важкий стан або необхідність у подальшому післяопераційному догляді – пацієнта можуть супроводжувати родичі або близькі.
Нагадаємо, постраждалі громадяни можуть бути направлені на спеціалізоване лікування у кілька способів, зокрема, через:
- обласний департамент охорони здоров’я;
- подання особистої заявки через сайт МОЗ.
Евакуація за кордон поранених військовослужбовців здійснюється через командування Медичних сил України.
Більш детально ознайомитися з Програмою медичної евакуації можна за посиланням.
За інформацією МОЗ України
-
17:08Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Комунікаційна платформа “Діалог влади та бізнесу” Черкаської ОВА продовжує роботу. На новій онлайн-зустрічі йтиметься про вихід на японський ринок. Комунікацію організовуємо в партнерстві з Українською…
17:08 -
16:04167,9 млн грн грантової підтримки отримали цьогоріч аграрії на розвиток садів і теплиць
У рамках урядової грантової програми підтримки малого та середнього бізнесу «єРобота» з початку 2025 року 38 аграрних підприємств вже отримали 167,9 млн грн на розвиток…
16:04 -
15:56Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч: стартував обласний етап змагань
Четвертий обласний етап спортивних змагань “Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч” серед школярів розпочався на Черкащині. Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту…
15:56 -
15:52«Усі у плюсі, коли розвиваємо своє», – Ігор Табурець
Курс на переробку. Підприємці регіону працюють над власним розвитком. Минулоріч індекс промислового виробництва на Черкащині зріс на 4,6%. Про це повідомив очільник області Ігор Табурець.…
15:52 -
14:42Дерегуляція бізнесу: Уряд скасував понад 200 дозволів та погоджень
Уряд скасував одразу понад 200 інструментів – дозволи, висновки, погодження, паспорти тощо, що втратили свою актуальність та обтяжували роботу бізнесу. Це майже 45% із загальної…
14:42 -
14:32Великодній майстерклас з писанкарства в Черкасах
До Великодня в Черкаському художньому музеї проводять майстеркласи зі створення писанок. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОВА. Писанка —…
14:32 -
11:30Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області
У Черкаській області за попередній тиждень захворіли 6 194 особи на ГРВІ, включно з COVID-19, з них - 50,7% (3 139 осіб) діти. Показник захворюваності серед населення Черкащини,…
11:30 -
09:35Ще більше можливостей: платформу “Дія.Цифрова громада” оновили
Платформу "Дія.Цифрова громада" оновили, щоб допомогти регіонам і громадам упроваджувати цифрові проєкти та відстежувати зміни по всій країні. Відтепер на платформі можна ще ефективніше управляти…
09:35 -
09:32Зроблено для Перемоги: Держава надає грант до 8 млн грн українським виробникам комплектуючих для озброєння
Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України спільно з Міністерством економіки України запустили програму підтримки українських виробників комплектуючих для виробів озброєння та військової техніки –…
09:32 -
09:28Держгеокадастр області: з початку року понад 1 млн грн надійшло до бюджетів Черкащини за надані адмінпослуги
Спеціалісти Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області за перший квартал 2025 року спрямували до місцевих бюджетів 1 млн 17 тис грн за надані адміністративні послуги з питань ведення…
09:28 -
09:26єОселя: від початку програми 16,3 тис. українців отримали кредити на житло на 26,8 млрд грн
Цьогоріч майже 1,5 тис. українців придбали власне житло, отримавши кредити на 2,7 млрд грн. Загалом покращили умови проживання – 16,3 тис. українських родин за весь…
09:26 -
09:23Як оновити дані про зареєстроване місце проживання онлайн?
Оновити дані про зареєстроване місце проживання можна онлайн – через портал "Дія". Послуга доступна для дорослих і дітей. Коли потрібно актуалізувати дані та як це…
09:23