З ініціативи Олени Зеленської в Україні запроваджують новий підхід до реабілітації
За ініціативою першої леді України Олени Зеленської Міністерство охорони здоров’я разом із національними та міжнародними експертами впроваджує в українську систему охорони здоров’я Міжнародну класифікацію функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ) як національний класифікатор.
Це особливо важливо в умовах війни з Росією, адже бойові дії призводять до травмування великої кількості громадян України – як військових, так і цивільних. Більшість українців, життя яких врятували медики, потребує подальшої реабілітаційної допомоги.
МКФ – це новітня методика визначення стану здоров’я людини після перенесеної травми, яка дає змогу перебудувати систему реабілітації в Україні, зробити її якіснішою, ефективнішою, людиноцентричною. МКФ допоможе запровадити сучасну систему доказової реабілітації для наших громадян, щоб дати їм змогу швидше повернутися до повсякденного життя, до родини та суспільства.
Сьогодні МКФ уже є затвердженим національним класифікатором 030:2022 «Класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я». Відповідний наказ підписаний Міністерством економіки.
МОЗ разом із Національною службою здоров’я України (ДП «Електронне здоров’я») за підтримки експертів – представників професійних реабілітаційних спільнот займається розробкою програмного забезпечення, що дасть змогу запровадити МКФ та електронний документ «Індивідуальний реабілітаційний план» у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я.
«Якщо людина втратила ногу під час бойових дій, наше завдання – комплексно покращити стан її здоров’я. Для цього потрібні різні фахівці: ерготерапевти, психологи, соціальні працівники насамперед. Бо основна мета реабілітації за МКФ – це дати людині змогу повернутися до повсякденного життя, працювати й залишатись активним членом суспільства», – зазначила перша леді України.
«Сьогодні ми чудово розуміємо, скільки наслідків для здоров’я та життя наших громадян матиме війна, особливо в напрямку реабілітації. Тому впровадження МКФ є першим ключовим етапом розвитку нової системи реабілітації та встановлення інвалідності. Для цього буде розроблений електронний модуль оцінки рівня функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я особи. Сукупність таких рішень дасть змогу створити цілісну систему реабілітації. Також національний класифікатор забезпечить реалізацію Програми медичних гарантій для надання допомоги впродовж гострого, після гострого та довготривалого реабілітаційних періодів на всіх рівнях забезпечення медичної допомоги у закладах охорони здоров’я, реабілітаційних закладах та за їх межами», – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
За словами радника – уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності Тетяни Ломакіної, коли людина проходить через кризовий стан, наприклад інсульт або важке травмування, її відновлення має починатися з перших годин.
«Ми маємо вимірювати не те, що втрачено, а потенціал для відновлення. Тобто ми дивимося на людину з погляду того, що вона може зараз та зможе з часом. Це революційна відмінність від того, як ми дивилися раніше на реабілітацію та інвалідність загалом. І МКФ – це саме такий інструмент, який дасть нам змогу бачити не втрачені можливості, а перспективу та забезпечувати всі можливості для цієї перспективи. Саме тому запровадження МКФ таке важливе сьогодні для переходу до сучасного й прогресивного погляду на реабілітацію, що давно практикується в усьому світі», – наголосила вона.
-
15:59Оновлені адреси у чергах графіків погодинних вимкнень
Через атаку на енергетичну інфраструктуру 17 листопада, на Черкащині запроваджено графіки погодинних відключень. Оновлені графіки, що діють з 1 жовтня 2024 року, залишатимуться чинними до…
15:59 -
15:34На Черкащині очікується погіршення погодніх умов
На початку робочого тижня південний антициклон поки що стримує натиск масштабного атлантичного циклону. Про це інформують в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. До середини тижня…
15:34 -
14:20Мінцифра розпочинає тиждень цифрової грамотності
18 листопада починаємо тиждень цифрової грамотності — щорічну кампанію з перевірки та покращення цифрових навичок українців. Цьогоріч перевіряємо, як добре ви знаєте кібергігієну. Долучитися до…
14:20 -
14:00Черкащина: надходження земельного податку перевищили мільярд гривень
Аграрний сектор Черкащини продовжує демонструвати стійкість та розвиток. В.о. начальника ГУ ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід наводить дані про надходження земельного податку. Так, за…
14:00 -
13:14Громади Черкаського району розвивають співпрацю через міжмуніципальні договори
Громади області закликають об'єднуватися і спільно працювати над пріоритетними проєктами. Представники департаменту регіонального розвитку Черкаської ОВА разом із ULEAD з Європою відвідали Леськівську та Сагунівську…
13:14 -
12:42Черкащина отримає додаткові кошти на житло для родин ветеранів
На забезпечення житлом 56 родин ветеранів із-поміж ВПО та людей із інвалідністю внаслідок війни 1, 2 груп, а також родин полеглих захисників Черкащині спрямують ще…
12:42 -
12:19Як і де вакцинуватися від дифтерії, правця та кашлюку?
Кашлюк, дифтерія та правець – небезпечні інфекційні хвороби. Захиститись від них допоможе вакцинація. Щеплення можна зробити в поліклініці, амбулаторії чи приватній клініці. Детальніше – в…
12:19 -
12:10ТОП-5 аукціонів оренди держмайна цього тижня
З 18 по 22 листопада Фонд держмайна планує провести 36 онлайн-аукціонів з оренди державного майна. Поміж ТОП-аукціонів - об'єкт з Черкащини. Про це інформують у…
12:10 -
11:41«Звісно, можеш!»: в Україні впроваджується національна кампанія з гендерної рівності
18 вересня у світі відзначають Міжнародний день рівної оплати праці (Equal Pay Day). Цей день є символом тривалої боротьби за рівну оплату за роботу рівної…
11:41 -
10:45В Україні від початку року ВВП зріс на понад 4%
За підсумками 10 місяців українська економіка зросла на 4,2%. Драйверами зростання залишаються транспортна й будівельна галузі, а також переробна промисловість, повідомив перший заступник міністра економіки…
10:45 -
09:54Уряд запускає проєкт з навчання жінок професіям, в яких традиційно переважали чоловіки
Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки. Українки зможуть опанувати понад 30 професій та працевлаштуватись в сферах,…
09:54 -
09:27Дія для підлітків: переглядайте новий серіал на Дія.Освіта про можливості для тих, кому виповнилося 14
14 років — вік, з яким з'являється більше можливостей, прав та обов'язків, а взаємодія з державою виходить на новий рівень із отриманням першої ID-картки. Для…
09:27