Як ветерани з інвалідністю можуть безкоштовно навчитися керувати авто
Керування авто — це не лише про транспорт, а й про базову і важливу потребу, що допомагає підтримувати соціальні зв’язки й відчувати долученість. Для ветеранів й ветеранок, які повернулися з війни та отримали інвалідність, це можливість жити активно, бути незалежними та щоденно долати бар’єри.
Тому Мінветеранів компенсує вартість навчання керуванню на спеціально обладнаних авто в межах проєкту “Безбар’єрні школи”.
Що передбачає проєкт:
- навчання та складання іспитів у доступних приміщеннях;
- інклюзивна інфраструктура без бар’єрів;
- індивідуальне або групове навчання в інклюзивному середовищі;
- можливість дистанційного теоретичного навчання;
- гнучкий графік занять;
- адаптовані програми під потреби людей з інвалідністю.
Хто може скористатися програмою:
- ветерани та ветеранки війни;
- члени їхніх сімей;
- члени родин загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.
Де проходить навчання?
Згідно з інформацією МВС, на сьогодні діє 16 спеціалізованих автошкіл у 14 регіонах України, з них 7 — на базі навчальних закладів системи МВС.
Як подати заявку
Щоб безкоштовно пройти навчання, потрібно звернутися до місцевого підрозділу з питань ветеранської політики (наприклад, у районну адміністрацію) за місцем реєстрації або фактичного проживання. Подати заяву можна як у паперовій, так і в електронній формі.
До заяви необхідно додати:
- копію паспорта громадянина України;
- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (або відмітку в паспорті про відмову від нього);
- копію індивідуальної програми реабілітації;
- копію посвідчення, що підтверджує відповідний статус, або інший документ, який це засвідчує;
- копію свідоцтва про шлюб чи народження (для членів сімей);
- медичну довідку щодо придатності до керування транспортом.
Після подання документів підрозділ укладає тристоронній договір між ветераном (або членом його сім’ї), автошколою та Мінветеранів. Вартість навчання повністю компенсується Міністерством.
З детальною інформацією про проєкт та умовами навчання можна ознайомитися за покликанням: https://driveability.mvs.gov.ua/
Навчання керуванню на спеціалізованих авто для ветеранів з інвалідністю здійснюється на виконання Стратегії ветеранської політики до 2030 року та в рамках флагманського проєкту “Безбар’єрні автошколи”, що реалізується МВС України у межах Національної стратегії безбарʼєрності, яка створена за ініціативи першої леді Олена Зеленська. Інформаційна кампанія здійснюється UNDP Ukraine / ПРООН в Україні у межах проєкту «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні» за фінансової підтримки Уряду Японії.
Національний тиждень безбар’єрності проходить у межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, розробленої за ініціативи Першої леді Олена Зеленська.
За інформацією Міністерства у справах ветеранів України
-
16:11Як ВПО отримати субсидію на оренду кімнати?
ВПО можуть отримати субсидію навіть у разі оренди кімнати, а не тільки квартири чи будинку. Потрібно мати договір оренди, подати заяву та вказати площу орендованої…
16:11 -
15:30На Черкащині визначили переможців грантів від Червоного Хреста
Підтримка бізнесу. В області обрали переможців на отримання грантів від Товариства Червоного Хреста України за підтримки Cruz Roja Española. Загалом розглянули 35 бізнес-планів. З них…
15:30 -
14:45Безбар’єрність — нова якість життя: на Черкащині розбудовують доступну медицину
Простір, орієнтований на людину. На Черкащині працюють над створенням безбар’єрних просторів. Особливо в медичній інфраструктурі. На цьому наголосив начальник ОВА Ігор Табурець під час відвідування…
14:45 -
14:30Е-послуги і ресурси для родин з дітьми і тих, хто планує прийняти дитину
В межах Національного тижня безбар’єрності Мінсоцполітики пояснює, які онлайн-сервіси доступні для оформлення допомог, послуг і консультацій для сімей з дітьми та тих, хто планує прийняти…
14:30 -
14:05Власна справа: 6 млрд грн інвестувала держава у розвиток малого бізнесу через гранти
Ще 414 українців стали переможцями восьмої хвилі програми «Власна справа». Вони отримають гранти на старт або розширення бізнесу на 99 млн грн. Загалом від старту…
14:05 -
13:31В області оновлюють склад Ради із громадського здоров’я
Черкаська ОВА оголошує прийом кандидатур до складу Координаційної ради з питань громадського здоров’я. Оновлення пов’язане з кадровими змінами та новими пропозиціями від установ і організацій.…
13:31 -
13:02Аграрії засіяли вже 94% ярих зернових та зернобобових культур від прогнозованих площ
Станом на 23 травня 2025 року аграрії всіх областей України засіяли 5,3 млн га ярих зернових та зернобобових культур. Це складає 94% від прогнозованих площ.…
13:02 -
12:22Діалог влади та бізнесу: компенсаційні програми і безбар’єрне працевлаштування
Компенсаційні програми для роботодавців та рекомендації щодо працевлаштування ветеранів війни, людей з інвалідністю. Такі питання обговорили на черговій зустрічі в межах діяльності платформи “Діалог влади…
12:22 -
11:45Прозорість і підзвітність: в області триває моніторинг публічних закупівель
На Черкащині відслідковують публічні закупівлі, що оголошені через систему Prozorro. Це здійснюють у межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 15 по 23…
11:45 -
11:34Ігор Табурець про ситуацію в області на 23 травня
Затяжні тривоги були на Черкащині з ночі. В області працювали сили та засоби ППО. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. У межах нашої території…
11:34 -
11:17Як ветерани з інвалідністю можуть безкоштовно навчитися керувати авто
Керування авто — це не лише про транспорт, а й про базову і важливу потребу, що допомагає підтримувати соціальні зв’язки й відчувати долученість. Для ветеранів…
11:17 -
10:25Доступ до послуг у кожному куточку — що таке мобільні ЦНАПи та цифрові валізи
Державні послуги мають бути доступними кожному. Та не всі можуть дістатися до ЦНАПу: через вік, стан здоров’я, відстань, воєнні дії або інші обставини. Саме тому…
10:25