Як матері в умовах війни борються за здорове майбутнє своїх дітей
Навіть в умовах війни 30-річна Ганна Омельченко, яка разом із родиною залишила Київ, продовжує вакцинувати своїх дітей.
«Я вважаю, що вакцинація – це насправді найменше, що ми можемо зробити для дітей, – розповідає вона. – Ще не так давно від небезпечних інфекцій багато дітей помирали чи отримували страшні наслідки. А зараз медицина дозволяє дістати захист».

Кілька тижнів тому Ганна обіймала своїх близнюків у підвалі, поки зовні розривалися снаряди. Тепер, опинившись у безпечному місці для життя на заході України, а саме в місті Ужгороді, вона твердо вирішила дати однорічним Соломії та Мирону шанс на здорове та мирне майбутнє.
Юлія Довганич, яка заснувала медичний центр в Ужгороді, – одна з тих лікарок і лікарів, які допомагають втілити це рішення в життя.
«Війна – не привід уникати вакцинації, – говорить вона. – Навпаки! Зараз ми всі – і медики, і мами з дітками – маємо бути ще більш дисциплінованими, ще більше дбати про здоров’я».

Багато українців, як і Ганна, опинилися далеко від дому, без свого сімейного лікаря. Лише в Ужгороді перебувають близько 50 тисяч переселенців. Мірою посилення бойових дій зростає і ризик спалахів інфекції.
Наприкінці минулого року у Закарпатській та Рівненській областях було зареєстровано спалахи поліомієліту, внаслідок яких у двох дітей розвився параліч. Сьогодні в ці області прибуває велика кількість переселенців із усієї країни.

Юлія працює лікаркою вже 11 років і добре розуміє, наскільки важливо дітям вакцинуватися.
«Надзвичайно важливо захистити дітей від поліомієліту, адже лікування цієї хвороби не існує. А важкі наслідки, такі як параліч, залишаються на все життя. Вакцинація ж захищає саме від таких наслідків хвороби та смерті від неї», – говорить вона.
В Ужгороді сотні сімей переселенців звертаються до місцевих медичних закладів, щоб вакцинувати дітей. Є малята, яких уперше приносять на прийом до лікаря, адже вони народилися зовсім нещодавно.
Ганна з малечею впоралася з усім, що стосується вакцинації, за пів години.
«Я рада, що знайшла медичний центр, де мені й дітям комфортно і де ми можемо отримати все необхідне, – ділиться Ганна. – Сьогодні, у час війни, хочу звернутися до українських матерів. Якщо ви не під обстрілами і в безпеці, зробіть дітям щеплення, не вагайтеся! Усі перепони, про які ви думаєте, неспівставні із загрозами, які несуть інфекційні хвороби для ваших малюків».

«У кожного зараз свій фронт, – пояснює Юлія. – Наш фронт – боротьба з інфекційними захворюваннями. Боротьба за здоров’я. Лікування поліомієліту не існує! Але існує надійний захист – вакцинація».
За останні місяці мільйони українських сімей покинули свої домівки й опинилися у стані невизначеності, а це означає, що тисячі дітей по всій країні не отримали життєво важливих доз вакцин, які б захистили їх від поліомієліту, кору, дифтерії та інших небезпечних для життя захворювань. До лютого 2022 року темпи рутинної імунізації поступово поверталися до рівня, який був у країні до пандемії.
Наразі зниження рівня вакцинації на додачу до спалаху поліомієліту, який триває в Україні, обмеженого доступу до засобів гігієни та переповнених пунктів очікування та транзиту створює серйозну загрозу спалахів інфекційних захворювань.
ЮНІСЕФ продовжує підтримувати уряд України у впровадженні національної програми імунізації: здійснює навчання медичних працівників, допомагає в організації та дотриманні холодового ланцюга, створює комунікаційні кампанії про важливість вакцинації та зі зміни способу життя, бореться з дезінформацією щодо вакцин.
-
15:41єОселя: Від початку дії програми українці отримали кредити на житло на 27,2 млрд грн
Усього за весь час дії програми доступної іпотеки єОселя власниками житла стали 16 517 українських родин. Загальна сума отриманих кредитів становить 27,151 млрд грн. Зокрема,…
15:41 -
15:17Ваучери на навчання: 8000 українців отримали ваучери на здобуття нової професії з початку року
З початку 2025 року 8000 українців отримали ваучери на навчання за державний кошт та зможуть опанувати новий фах або спеціальність, які є актуальними на ринку…
15:17 -
14:27Від літнього тепла до заморозків: яким буде кінець квітня на Черкащині
До кінця робочого тижня в області утримається ясна, суха та по-літньому тепла погода. Удень повітря прогріватиметься в діапазоні 21-26º, теплі ночі з температурами 8-13º. Утім…
14:27 -
13:27За минулий тиждень підприємці отримали 543 кредити на 1,9 млрд грн за держпрограмою «Доступні кредити 5-7-9%»
За минулий тиждень у межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали від уповноважених банків 543 пільгові кредити на загальну суму 1,9 млрд грн, зокрема банками державного сектору економіки…
13:27 -
13:02В області оновили склад Ради безбар’єрності
Ефективні ініціативи для безбар’єрності обговорили під час першого засідання оновленої Ради під головуванням заступника начальника Черкаської ОВА Антона Царюка. Про це інформують у департаменті капітального…
13:02 -
12:00Для дзвінків від фермерів і власників тварин: на Черкащині створили «гарячу лінію»
Є підозра на ящур чи блутанг у свійських тварин — негайно повідомляйте фахівцям. На Черкащині запрацювала «гаряча лінія» Держпродспоживслужби, щоб приймати дзвінки від фермерів чи…
12:00 -
10:51Доступні кредити 5-7-9%: 15,4 млрд грн уже залучено аграріями з початку року
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. З початку 2025 року 2 630 агропідприємств залучили 15,4 млрд…
10:51 -
10:50Триває прийом заявок на здобуття премії імені Івана Франка
Держкомтелерадіо до 1 травня приймає публіцистичні твори на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності. До конкурсу подаються нові оригінальні публіцистичні твори у…
10:50 -
09:39Про ШІ, технології майбутнього, цифровий бізнес і працевлаштування для українців: 4 нові серіали на Дія.Освіта
Мета нових едьютеймент-серіалів — допомогти українцям знайти роботу, опанувати цифрові інструменти, розібратися в технологіях майбутнього та почати власну справу. Кожен серіал містить короткі навчальні епізоди,…
09:39 -
09:05Уряд розподілив 830 млн грн регіонам для продовження роботи з облаштування укриттів
Уряд ухвалив рішення, яке дозволить Україні залучити 84 млн дол. від Світового банку за проектом HOPE. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час…
09:05 -
09:01Загальні бойові втрати противника станом на 21 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 21.04.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 941 770 (+670) осіб, танків ‒ 10 679 (+2) од, бойових…
09:01 -
08:16Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 21 квітня
На світанку Черкащина опинилась під ворожим прицілом. рф спрямувала на область ударні дрони. У черкаському небі силами та засобами ППО знищено 8 російських БпЛА, інформує…
08:16