Як формувати та реалізовувати політику відкритих даних навчали фахівці ОБСЄ

Інтернет-видання Texty.org.ua за підтримки ОБСЄ та CDTO Campus під патронатом Міністерства цифрової трансформації провели два дводенні тренінги для лідерів цифрової трансформації центральних органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування та державних адміністрацій.

Програми тренінгів передбачали різні формати взаємодії між учасниками та спікерами — лекції та дискусії. Також власним досвідом оприлюднення та використання відкритих даних для ухвалення рішень поділилися досвідчені практики — CDTO та керівники управлінь із цифрової трансформації центральних органів влади й місцевого самоврядування.

Кожен із тренінгів містив фасилітаційну сесію — можливість усім учасникам підсвітити проблеми, з якими вони стикаються під час оприлюднення й використання відкритих даних, та спільно знайти й запропонувати для них рішення.

На тренінгах учасники покращили свої компетенції та дізналися про:

  • особливості нормативно-правової бази політики відкритих даних в Україні та європейських країнах;
  • яскраві та якісні кейси оприлюднення та використання відкритих даних в Україні та Європі;
  • як відкриті дані можуть допомогти подолати виклики війни та яку роль вони відіграють в економічному розвитку у воєнний та післявоєнний час;
  • технічні аспекти функціонування відкритих даних в Україні.
  • побудову інфраструктури відкритих даних та ухвалення рішень на основі відкритих даних.
  • що загалом дають відкриті дані центральним та місцевим органам влади?

Відкриті дані для лідерів цифрової трансформації — потужний ресурс, який дає змогу підвищити ефективність ухвалення рішень, зробити їх прозорими для громадськості, дати можливість незалежним розробникам та користувачам аналізувати дані (проводити дослідження та розвідки, створювати сервіси на основі даних, якими користуватимуться сотні тисяч громадян). Також відкриті дані — потужний антикорупційний інструмент.

Навчальний курс реалізувався спільно з Міністерством цифрової трансформації України у співпраці з ГО «Агенція журналістики даних»(видання Texty.org.ua) в межах проєкту «Сприяння належному врядуванню та позитивному бізнес-клімату в регіоні ОБСЄ через цифровізацію та використання відкритих даних» Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).

CDTO Campus втілюється Фондом Східна Європа, фінансується Visa Foundation, Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і підтримується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, у співпраці з Digitality GovTech Centre of Excellence, під патронатом Міністерства цифрової трансформації України.

Стрічка новин