Вживаємо реальні кроки для стимуляції залучення інвестицій у регіон, – Сергій Сергійчук

Черкащина має великий потенціал для розвитку – промисловий, агропромисловий і туристичний. Аби його розвинути, в області працюють над залученням інвестицій у ці галузі. Втім бізнес повинен бути впевненим, що він захищений. Про кроки обласної влади із забезпечення гарантій для інвесторів розповів в інтерв’ю Сергій Сергійчук.

– Перше, що ми зробили – запровадили системну роботу Антирейдерського штабу і почали допомагати людям у цьому напрямку, – зазначив очільник області. – Вже відбулось кілька засідань, на яких ми в присутності правоохоронних органів розібрали кілька кричущих випадків рейдерства у нашій області. Друге, що ми плануємо створити – це регіональний Інвестиційний офіс на базі агенції Регіонального розвитку ОДА. Переконаний, що ці кроки стимулюватимуть залучення інвестицій в економіку Черкащини.

Він додав, що є факти, коли інвестору просто не давали розвиватись під різними надуманими приводами. Наприклад норвезька компанія «SCATEC SOLAR», яка в Чигиринському районі побудувала сонячну електростанцію. У проект вона вклала 55 млн євро інвестицій, однак не могла ввести її в експлуатацію через те, що деякі установи і служби не давали погодження.

– Ми провели нараду, вивчили ситуацію, – пояснив Сергій Сергійчук. – Тепер проблему вирішено і компанія може працювати. Крім того, вони погодились і вже перереєстрували підприємство у Черкаській області. Тепер податки будуть надходити у місцеві ОТГ.