Вступна кампанія до військових вишів: більше місць, підвищені стипендії
Міністерство оборони нагадує, що триває вступна кампанія до закладів військової освіти України. Цього року державне замовлення на підготовку військових фахівців збільшено на 20% порівняно з 2024 роком, а з початком війни – вдвічі.
Крім того, вперше розпочато підготовку фахівців з фізкультурно-спортивної реабілітації поранених військовослужбовців, яку впроваджено у Національному університеті оборони України.
– Військова освіта в Україні зараз проходить трансформацію. Ми адаптуємо навчання під реалії війни, враховуємо потреби ЗСУ, використовуємо міжнародний досвід, впроваджуємо стандарти НАТО, – наголосив директор департаменту військової освіти та науки міністерства оборони України Володимир Мірненко.
-Ми також працюємо над вихованням лідерських якостей у нашої молоді. І вступ до військового вишу – це перший крок до майбутньої офіцерської кар’єри, – додав він.
Окрім військової освіти, курсанти військових вишів на рівні з військовослужбовцями отримують соціальні гарантії. Вони перебувають на повному державному забезпеченні, яке включає:
- безкоштовне проживання;
- харчування;
- медичне обслуговування та забезпечення форменим одягом. .
Також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України з березня поточного року курсантам суттєво збільшено грошове забезпечення. Відтепер першокурсники отримують близько 8 000 грн на місяць, а випускники з відмінними показниками – понад 20 000 грн.
Подати документи для вступу до вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти та закладів фахової передвищої військової освіти можуть як цивільні, так і військові. Жінки зараховуються на всі спеціальності на рівні з чоловіками без обмежень (у 2024 році загальна чисельність жінок, яких було зараховано на навчання склала понад 19%).
Для вступу до вищих військових закладів вступники мають відповідати таким вимогам:
- вік від 17 до 30 років
- повна загальна середня, професійна (професійно-технічна), фахова передвища або вища освіта.
Особливості вступної кампанії 2025 року
Існують альтернативні варіанти подання документів – через ТЦК та СП (до 1 червня) або безпосередньо до закладу освіти (до 1 липня).
Абітурієнти мають право вибрати спосіб складання вступних іспитів: подати результати національного мультипредметного тесту (НМТ) 2022-2025 років або здати вступні випробування з конкурсних предметів безпосередньо у закладі освіти.
Після подання заяви або рапорту на вступ до військового вишу обов’язковою умовою для абітурієнтів є проходження ВЛК. Про деталі проходження медогляду можна дізнатися у ТЦК та СП або в закладі освіти.
За інформацією Міністерства оборони України
-
17:08Вступна кампанія до військових вишів: більше місць, підвищені стипендії
Міністерство оборони нагадує, що триває вступна кампанія до закладів військової освіти України. Цього року державне замовлення на підготовку військових фахівців збільшено на 20% порівняно з…
17:08 -
15:50єОселя: Вже17 тис. родин придбали житло завдяки програмі
З моменту запуску програми "єОселя" у жовтні 2022 року вже 17 016 українців скористалися можливістю придбати житло на пільгових умовах, а загальна сума виданих кредитів…
15:50 -
15:09У Каневі вшанували Великого Кобзаря
Чернеча гора знову стала місцем духовної єдності. Тут відбулись заходи до 164-ої річниці перепоховання Тараса Григоровича Шевченка. З міркувань безпеки учасники не пройшли його шляхом,…
15:09 -
14:39На Черкащині прогнозують літнє тепло
Літні температури повертаються в область. У найближчій перспективі, із 23 по 25 травня, домінуватиме комфортна літня погода. Про це інформує начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.…
14:39 -
14:1850 тис. дронів для війська закупила держава в Prozorro Market
За два роки через е-каталог Prozorro Market державні замовники придбали 50 000 дронів на понад 6 млрд грн. БПЛА стали однією з найпопулярніших категорій у…
14:18 -
13:40У Черкасах презентували сучасні практики профтехосвіти
Виставка педагогічних технологій-2025 відбулася в обласному центрі. Захід об’єднав представників профтехосвіти, бізнесу та влади. Свої розробки презентували освітні заклади області. Зокрема, у сферах зварювання, програмування,…
13:40 -
12:32Ігор Табурець про ситуацію в області на 22 травня
Від ранку наші оборонці захищали Черкащину від російських дронів. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. У межах нашої території знешкодили 6 повітряних цілей…
12:32 -
11:30Понад 2 млрд грн за перший рік аукціонів з продажу санкційного майна
За рік роботи онлайн-аукціонів з продажу санкційного майна в системі Прозорро.Продажі держава отримала понад 2 млрд грн. Всі кошти з продажу надійшли до Фонду ліквідації…
11:30 -
10:05Власна справа: Ще понад 130 млн грн отримають переможці програми
Визначили нових переможців урядової програми «Власна справа», які подавали заяви на отримання грантів у період з 14 квітня по 27 квітня 2025 року. Підприємці отримають…
10:05 -
09:15Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! Щойно була тривала доповідь міністра оборони України Умєрова та військових командувачів щодо фронту, щодо наших оборонних відносин із партнерами. Російські штурмові дії…
09:15 -
08:52Загальні бойові втрати противника станом на 22 травня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 22.05.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 977 650 (+870) осіб; танків ‒ 10 839 (+4) од; бойових…
08:52 -
17:10У громадах області створюють безбар’єрні маршрути
Доступне середовище для кожного жителя громади. На Черкащині працюють над реалізацією проєкту «Безбар’єрні маршрути». Перший пілот, що втілюють в Уманській громаді, презентували на засіданні Ради…
17:10