«Вони встояли, не витримав бетон»: на Черкащині відзначили «кіборгів»

Їх знають як «кіборгів» – тих, хто 242 дні тримав Донецький аеропорт. У цих боях загинули понад 200 захисників, 13 – із Черкащини. Їхній подвиг увіковічнили в «Книзі пам’яті». Її сьогодні на зберігання передав обласному краєзнавчому музею очільник ОДА Олександр Скічко.

У «Книзі пам’яті добровольців – захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України» увічнили пам’ять осіб, що загинули (зникли безвісти) або померли внаслідок поранення під час виконання бойових завдань. Тепер вона поповнить експозицію з артефактами АТО/ООС Краєзнавчого музею Черкащини.

– Слова «вони вистояли, не витримав бетон» вже стали історично беззаперечними, як і події, які викували наших «кіборгів», – зазначив Олександр Скічко. – Важко дібрати слова, які б передавали всю повноту вдячності та поваги нашим бійцям. За те, що зробили, за те, що боронять нас нині. Як зазначив Президент України, цьогоріч всі ветерани війни на Сході, яким необхідне житло, будуть забезпечені квартирами. Найменше, що може зробити держава, – виконати свій обов’язок.

З нагоди Дня пам’яті захисників Донецького аеропорту, військовослужбовців області, зокрема й тих, хто брав безпосередню участь у боях за ДАП, відзначили нагородами.

Нагадаємо, бої за Донецький аеропорт тривали з вересня 2014 року до 22 січня 2015 року. Вони стали одними з найзапекліших у війні на сході України.