Володимир Папач про профілактику інфекційних захворювань в області

На Черкащині триває епідсезон гострих кишкових інфекцій. Від його старту в регіоні  вже зафіксовано 310 випадків. Про це повідомив генеральний директор ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Володимир Папач на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Як він зауважив, усі випадки захворювання мали побутовий характер і були пов’язані з порушенням хворими правил особистої гігієни. Зокрема, через недотримання  умов і термінів зберігання, приготування та споживання харчових продуктів у домашніх умовах.  

– Наразі  спалахів гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь в області не зареєстровано, – повідомив Володимир Папач. – Окрім цього, у регіоні продовжують реєструвати випадки захворювань на ботулізм. З початку року маємо таких  7. Серед потерпілих – 8 осіб. Останній випадок зареєстровано в  Черкаському районі.

З метою недопущення ускладнення санітарно-епідемічної ситуації працівники Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України систематично проводить моніторингові дослідження безпечності факторів середовища життєдіяльності. Зокрема, питної води централізованих і нецентралізованих джерел водопостачання, води поверхневих водойм, ґрунту та піску в місцях рекреацій тощо. Про результати лабораторних досліджень інформують обласне управління Держпродспоживслужби та голів тергромад.  

Принагідно черкащан закликали дотримуватися профілактичних заходів для запобігання захворюваності на  гострі кишкові інфекції та харчові отруєння.

Зокрема, слід:

  • вживати лише безпечні, доброякісні харчові продукти;
  • приготовані страви вживати відразу, не залишати «на потім»;
  • дотримуватися правил термічної обробки харчових продуктів, термінів та умов зберігання;
  • овочі, фрукти та ягоди ретельно мити чистою питною водою та обдавати окропом;
  • не купувати харчові продукти на стихійних ринках;
  • для пиття та приготування їжі використовувати лише якісну воду з безпечних джерел або бутильовану;
  • дотримуватись правил особистої гігієни;
  • відпочивати лише на офіційних пляжах і місцях організованого відпочинку;
  • у разі виникнення ознак інфекційного захворювання терміново звернутися за медичною допомогою. 

Стрічка новин