Володимир Папач про епідситуацію щодо гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь в області

На Черкащині розпочався епідсезон гострих кишкових інфекцій. Із його початку в регіоні вже зареєстровано 187 випадків захворювань. Про це повідомив генеральний директор ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Володимир Папач на брифінгу в медіацентрі ОВА.

– Найвищі показники захворюваності реєструють у Черкасах, – додав він. – А також у Ватутінській, Уманській, Катеринопільській тергромадах. Загалом усі випадки гострих кишкових інфекцій мали побутовий характер. Зокрема, пов’язані з порушенням правил особистої гігієни, недотриманням умов і термінів зберігання, приготування та споживання харчових продуктів у домашніх умовах.

Також в області загострилась ситуація із захворюваності на ботулізм. Кожен четвертий випадок в Україні зареєстровано на Черкащині.

– Упродовж року зафіксовано 6 таких випадків, – розповів Володимир Папач. – Маємо 7 потерпілих серед дорослих. Випадки зареєстровані в Черкасах, Черкаському, Уманському та Золотоніському районах. Зважаючи на таку статистику, наголошую на важливості, зокрема, забезпечення контролю на агропромислових ринках і недопущення функціонування стихійних ринків.

Принагідно черкащан закликали дотримуватися профілактичних заходів для запобігання захворюваності на  гострі кишкові інфекції та харчові отруєння.

Зокрема, слід:

• вживати лише безпечні, доброякісні харчові продукти;
  • приготовані страви вживати відразу, не залишати «на потім»;
  •  дотримуватися правил термічної обробки харчових продуктів, термінів та умов зберігання;
  • овочі, фрукти та ягоди ретельно мити чистою питною водою та обдавати окропом;
  • не купувати харчові продукти на стихійних ринках;
  • для пиття та приготування їжі використовувати лише якісну воду з безпечних джерел або бутильовану;
  • дотримуватись правил особистої гігієни;
  • відпочивати лише на офіційних пляжах і місцях організованого відпочинку;
  • у разі виникнення ознак інфекційного захворювання терміново звернутися за медичною допомогою.