Віктор Іванько про старт в області нерестової заборони

Щорічна весняно-літня нерестова заборона  на рибогосподарських водних об’єктах Черкащини стартує з квітня. Про це повідомив начальник обласного управління Державного агентства меліорації та рибного господарства Віктор Іванько на брифінгу в медіацентрі ОВА.

– Здійснюється вона з метою забезпечення охорони водних біоресурсів і шляхів міграції, – пояснив він. – А також для  створення сприятливих умов природного відтворення водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах.

Зокрема, у Черкаській області діятимуть такі терміни заборони:

– Кременчуцьке водосховище –  з 08 квітня по 16 червня 2024 року.

– Решта річок та їхні кореневі води (руслах річок із усіма рукавами, затоками, затонами) – з 01 квітня по 20 травня 2024 року.

– Решта водних об’єктів у межах діяльності управління – з 01 квітня по 30 травня 2024.

У період нересту забороняється:

– любительське рибальство на нерестовищах, зокрема з берега;

– пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден у період нересту на нерестовищах, окрім суден, що використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.

– Утім на незаборонених водних об’єктах любительське рибальство дозволяється, – наголосив Віктор Іванько. –  Рибалити можна гачковими знаряддями лову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом із однією штучною приманкою з берега.

Докладніше про це у відео: