Вікіпедія запускає конкурс наукових фотографій
У українській Вікіпедії проходитиме Конкурс наукових фотоографій та зображень, приурочений до Всесвітнього дня науки, який відзначають 10 листопада. Конкурсні роботи прийматимуть до кінця листопада.
Участь у конкурсі можуть взяти всі охочі. Для цього потрібно з 1 до 30 листопада завантажити фотографії, що документують світ науки. Це можуть бути зображення, що показують об’єкти та ефекти досліджень, вчених під час роботи чи їх дослідницьке обладнання у 5 номінаціях: «Мікроскопія», «Нефотографічні зображення» (у тому числі відео), «Люди в науці», «Загальна категорія», «Живі організми».
– Вікіпедія є стартовою сторінкою для знайомства з науковими уявленнями про світ для багатьох людей, – розповів член організаційного комітету Конкурсу наукових фотографій Олексій Болдирєв. – Науковці долучаються до поліпшення статей, але, окрім достовірності, статті також мають бути зрозумілими нефаховому читачеві. У цій справі дуже допомагають ілюстрації. Проте, вільні, не захищені “копірайтом” (copywrite) і платним доступом (paywall) матеріали досить важко знайти, саме тому ми регулярно проводимо цей конкурс. Ми прагнемо, аби фотографії, що документують світ науки, знайшли своє місце у статтях Вікіпедії.
Фотографії учасників конкурсу мають бути зроблені ними особисто цього року або будь-коли. Подати можна необмежену кількість фото. Допускаються зображення та ілюстрації, зроблені комп’ютером, або за допомогою комп’ютерної техніки.
Подані роботи оцінюватиме кваліфіковане журі, до складу якого входять спеціалісти із різних галузей знань. У кожній номінації буде обрано три переможці. Автори найкращих фото отримають дипломи та подарункові сертифікати інтернет-магазинів.
Сторінка конкурсу з умовами участі: http://wikiscience.wikimedia.org.ua
Уперше конкурс наукових зображень був проведений 2011 року вікіпедистами з Естонії. В Україні конкурс вперше пройшов у 2015 році у межах загальноєвропейської акції.
Конкурс в Україні проводить громадська організація «Вікімедіа Україна». Традиційно конкурс підтримують науково-популярний портал «Моя наука» та команда «Дні науки».
Довідково:
Громадська організація «Вікімедіа Україна» є єдиним регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні, і займається популяризацією вікіпроєктів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія, а також залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні.
WikiScience Contest 2020: Конкурс фото про науку пройде з 1 по 30 листопада 2020 року. Конкурс організовано з метою популяризації науки та поліпшення ілюстрації статей Вікіпедії на наукову тематику. Деталі на сторінці: http://wikiscience.wikimedia.org.ua. Сторінка конкурсу на Фейсбук.
-
10:07Ситуація в області на ранок 15 грудня
Ніч на Черкащині минула з тривогами. Однак минулось без наслідків. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Загалом у черкаському небі знищено 5 ворожих…
10:07 -
08:04Ситуація в області на ранок 14 грудня (ОНОВЛЕНО)
Майже десять годин поспіль на Черкащині тривала повітряна тривога. Наше небо знову розривали російські БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. За попередніми…
08:04 -
16:51Зроблено в Україні: в Золотоноші відкрили офіс підтримки бізнесу
Державна допомога місцевим виробникам продовжує масштабуватися. Четвертий за рахунком офіс «Зроблено в Україні» з підтримки регіонального бізнесу запрацював на Черкащині. Про це повідомляє начальник ОВА…
16:51 -
15:58Житло для захисників: Черкащина реалізує «Політику Героїв»
Цього року 200 родин ветеранів отримають житло за державними програмами на Черкащині. Зокрема, йдеться про такі категорії: люди з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни та…
15:58 -
14:08«Наїв вільний»: в Українському домі презентували колекцію черкаського художника
Понад 300 робіт українського наївного мистецтва склали експозицію проєкту «Наїв вільний». Це картини із приватної колекції Миколи Бабака – народного художника України, відомого черкаського культурного…
14:08 -
13:36«Збережи свою ідентичність»: безоплатний онлайн-курс з дослідження родоводу
Громадська організація «Українська Античність» запустила освітній відеокурс «Збережи свою ідентичність», який стане у пригоді тим, хто хоче дослідити свою сімейну історію. Курс включає дев’ять відеолекцій,…
13:36 -
13:28Український молодіжний фонд провів тренінг для молоді Черкащини
Основи написання грантових заявок опановувала молодь Черкащини. Для них провели навчання фахівці Українського молодіжного фонду. Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та…
13:28 -
13:23В Україні впроваджується автоматичне надання статусу учасника бойових дій
У рамках місяця цифрової трансформації Міністерство у справах ветеранів України зробило важливий крок — автоматизовано надання статусу учасника бойових дій (УБД). Тепер військовослужбовці, які виконують…
13:23 -
12:45На Черкащині вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС
Чесно та гідно виконали свій обов’язок. Врятували українців та наше майбутнє. Напередодні 14 грудня – дня в історії України, коли ми віддаємо шану ліквідаторам наслідків…
12:45 -
11:53Сонце, мороз та відлига: синоптики прогнозують нетривале зниження температури
На Черкащині відмічаються сонце та морози до 5º у повітрі та до 8º на земній поверхні. Сніговий покрив місцями досягає 5-8 см, грунт промерз на…
11:53 -
11:38Ситуація в області на ранок 13 грудня
Тривога на Черкащині тривала понад 16 годин. Усе через масований російський обстріл України ударними дронами, крилатими ракетами та балістикою. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА…
11:38 -
09:33Діалог влади та бізнесу: підготовка фахівців
Співпраця влади, бізнесу та освітніх закладів є ключовою для підготовки кваліфікованих кадрів. Про це йшлось на черговій онлайн-зустрічі в ОВА в межах комунікаційної платформи “Діалог…
09:33