Військова служба за контрактом у ЗСУ: грошове забезпечення, соціальні гарантії та кар’єрний ріст
Військова служба в Збройних Силах України за контрактом гарантує стабільний дохід, соціальну підтримку та право вибору місця служби, що є важливою альтернативою мобілізації під час воєнного стану.
Міністерство оборони пояснює, хто може укласти контракт, які є строки контрактів та яка передбачена грошова винагорода.
Хто може укладати контракт
Підписати контракт на проходження військової служби може як громадянин України, так і іноземець або особа без громадянства віком від 18 років. Громадяни, які вже мобілізовані та проходять військову службу, також мають право укладати контракт.
Види контрактів та строки служби
Під час дії воєнного стану для осіб, які приймаються на військову службу за контрактом, строк військової служби встановлюється на час до оголошення рішення про демобілізацію. Крім цього, відповідно до законодавства, контракт може укладатися на такі строки:
- для осіб рядового складу (солдат, старший солдат) – 3 роки;
- для осіб сержантського і старшинського складу (від молодшого сержанта до головного майстер-сержанта/старшини 2 статті, головного майстер-старшини) – від 3 до 5 років;
- для військовослужбовців, які закінчили відповідні заклади військової освіти (як правило це військові коледжі) та здобули військову освіту за програмою підготовки для проходження військової служби на посадах осіб сержантського і старшинського складу – 5 років;
- для осіб офіцерського складу з числа:
- військовослужбовців (курсантів), які закінчили військові виші за програмою підготовки для проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу – 5 років, а для льотних спеціальностей авіації – 10 років;
- громадян, яким первинне військове звання присвоєно після проходження повного курсу військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу або в порядку атестування осіб до присвоєння первинних військових звань офіцерського складу запасу – від 2 до 5 років;
- інших громадян (які мають спеціальні звання середнього, старшого, вищого начальницького складу або класні чини, у порядку переатестації, офіцери запасу, офіцери, які проходять військову у військовому резерві та військову службу за призовом під час мобілізації, сержанти та старшини, які призначаються на офіцерські посади з одночасним присвоєнням офіцерського звання) – від 1 до 5 років.
Для військовослужбовців, у яких під час дії воєнного стану закінчився строк військової служби за контрактом, військова служба продовжується понад встановлені строки до оголошення рішення про демобілізацію. Така категорія військовослужбовців звільняється з військової служби після видання Указу Президента України про демобілізацію.
Крім цього, контракт може бути припинено, а військовослужбовця звільнено з військової служби за відповідними підставами, визначених Законом України “Про військовий обов’язок і військову службу”, а також за певними сімейними обставинами.
Переваги військової служби за контрактом
Право вибору підрозділу та посади
Громадянин, який укладає контракт має право самостійно обирати військовий підрозділ та посаду за військово-обліковою спеціальністю. Це дає можливість проходити службу там, де зручніше або цікавіше, на відміну від мобілізованих, яких направляють туди, де є нестача особового складу.
Грошові виплати та соціальні гарантії
Рівень грошового забезпечення мобілізованого та військовослужбовця, який проходить військову службу за контрактом не відрізняються. Однак військовослужбовцю, який укладає контракт уперше держава гарантовано виплачує одноразову грошову виплату. Її розмір у 2025 році становить:
• 24 224 грн (8 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб) для рядового складу;
• 27 252 грн (9 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб) для сержантського і старшинського складу;
• 30 280 грн (10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб) для офіцерського складу.
Додаткові виплати:
Підйомна допомога у разі переїзду на нове місце служби або передислокації частини.
Житлове забезпечення: можливість отримати службове житло, а також виплата грошової компенсації за піднайом житла.
Професійний розвиток та кар’єрний ріст
Контрактна служба передбачає професійну підготовку та можливість підвищення кваліфікації, що дозволяє просуватися по службі та будувати військову кар’єру.
За інформацією Міністерства оборони України
-
16:31У 2024 році обсяг ОВДП у власності фізосіб збільшився на майже 50%, юридичних осіб – на 28%
У 2024 році надходження до Державного бюджету України від облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) склали 640 млрд гривень. Цей обсяг став другим за величиною джерелом…
16:31 -
15:41Минулоріч обласний держгеокадастр надав понад 290 тисяч адмінпослуг у сфері земельних відносин
Упродовж 2024 року землевпорядна служба Черкащини надала більше 290 тисяч адміністративні послуги. Із них 87,9%, тобто понад 255 тисяч – безоплатно. Про це інформують в…
15:41 -
15:41Як оформити електронне посвідчення пенсіонера?
Пенсіонери можуть отримати електронне пенсійне посвідчення в застосунку "Дія". Тепер не треба носити паперові документи – все є в телефоні. За бажанням можна оформити тільки…
15:41 -
15:36Понад 8 млн українців уже отримали кошти за програмою Зимова єПідтримка, — Денис Шмигаль
Уже понад 11 млн заявок надійшло на отримання 1000 грн за програмою Зимова єПідтримка. Понад 8 млн українців уже отримали кошти, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль…
15:36 -
14:56Діалог влади та бізнесу: бронювання працівників (АНОНС)
Черкаська ОВА запрошує підприємців області на онлайн-зустріч. Вона відбудеться в межах комунікаційної платформи “Діалог влади та бізнесу”. Цього разу мова йтиме про бронювання працівників, ураховуючи…
14:56 -
12:25Тепло та дощі: синоптики попереджають про ускладнення погодних умов
Впродовж цього тижня до нашого регіону надходитиме тепле повітря з Африки та Середземномор’я. Тому друга хвиля аномального тепла виявиться більш потужною, ніж попередня. Про це…
12:25 -
10:52Цього року на придбання близько 460 шкільних автобусів буде спрямовано 1,6 млрд грн
Черкащина отримає 31,9 млн грн на закупівлю шкільних автобусів, що сприятиме розвитку очного навчання дітей у сільській місцевості. Уряд загалом виділив 1,6 млрд грн на…
10:52 -
10:43єПідтримка, Національний кешбек, Зимова підтримка, Пакунок малюка: як декларувати отриману допомогу
Державні програми соціальної підтримки стали важливим інструментом допомоги громадянам у різних життєвих ситуаціях. Проте отримання таких виплат має свої особливості, зокрема в частині їх декларування. Чи…
10:43 -
10:21У 2024 році обсяг виданих кредитів за програмою єОселя зріс на 65%
У 2024 році понад 8,5 тисяч українських родин скористалися програмою пільгового іпотечного кредитування єОселя, а обсяг виданих кредитів перевищив 14,6 млрд грн. Такий результат на…
10:21 -
09:17Кар’єра, освіта, соцзахист: як Міноборони планує зробити військову службу привабливою
Докорінно змінити підхід до управління персоналом у сфері оборони, зробити його сучасним та ефективним Міністерство оборони планує завдяки Стратегії залучення, розвитку та утримання людського капіталу…
09:17 -
08:59Загальні бойові втрати противника на 7 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 07.01.25 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 800010 (+1970) осіб,танків ‒ 9710 (+10) од,бойових броньованих машин ‒ 20189 (+25)…
08:59 -
08:53Звернення Президента України
https://youtu.be/vAPfgLlDuBM?si=Gwt-wOjMTcxGzule Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні провів Ставку, і ще була тривала окрема доповідь Головкома Сирського та керівника Генштабу Баргилевича. Перше – це захист…
08:53