Відтепер власники земельних ділянок мають більше можливостей розпоряджатися своєю землею
Сьогодні, нагадаємо, набув чинності Закон України № 552-IX від 31.03.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення».
Цей документ запроваджує поетапне скасування заборони на відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення приватної власності з низкою обмежень. Зокрема передбачено такі основні терміни запуску обігу права власності на землю:
із 1 липня 2021 року до 31 грудня 2023 року – продаж земель тільки фізособам-громадянам України в розмірі не більше 100 га на одну особу, зазначене обмеження не поширюється на земельні ділянки, набуті у власність громадянином до набрання чинності Закону України № 552-IX від 31.03.2020;
із 1 січня 2024 року – таку можливість отримають юридичні особи, а також зростає обмеження до 10 тис. га.
Водночас заборона відчуження земель державної та комунальної власності залишається чинною. Виключення становлять землі селянського (фермерського) господарства державної та комунальної власності, що належать громадянам на праві постійного користування, довічного успадкованого володіння, а також орендарі земельних ділянок, які набули право оренди шляхом переоформлення права постійного користування до 2010 року. Такі особи матимуть право їх викупити із розстроченням платежу до 10 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок, без проведення земельних торгів. У разі купівлі земельної ділянки з розстроченням платежу право власності переходить до покупця після сплати першого платежу.
Купівля-продаж земельної ділянки здійснюється з дотриманням переважного права на її придбання. Переважне право на придбання земельної ділянки може бути передано його суб’єктом іншій особі, про що такий суб’єкт має письмово повідомити власника земельної ділянки.
До угод з відчуження земельних ділянок встановлені такі додаткові вимоги:
всі оплати повинні проводитись у безготівковій формі;
набувач земельної ділянки має пройти фінансовий моніторинг і документально підтвердити джерело набуття коштів;
до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених у натурі із земельних часток (паїв), не може бути меншою за їхню нормативну грошову оцінку.
Отже, вищезазначений закон забезпечує реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю та створює прозорі умови для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами України.
За інформацією прес-служби Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області
-
16:21Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Комунікаційна платформа “Діалог влади та бізнесу” Черкаської ОВА продовжує роботу. На новій онлайн-зустрічі йтиметься про дотримання норм законодавства у сфері ринкового нагляду та регулювання цін.…
16:21 -
16:01“Кожна дитина має право на родину”: як на Черкащині підтримують сиріт і переселенців
Щомісяця в області 20 дітей набувають статусу сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Начальниця служби у справах дітей Оксана Покатілова зазначає, що основне завдання держави…
16:01 -
15:53Діагностика та лікування: в обласному онкоцентрі розповіли про рівень захворюваності на рак на Черкащині
Смертей від онкології на Черкащині стало менше. Втім кількість захворювань зросла. Торік в Україні на рак захворіли 110 тисяч осіб, із них 5 300 —…
15:53 -
15:47Митців запрошують долучитися до благодійного аукціону
На Черкащині готуються до благодійного онлайн-аукціону «Перемога за Україною!». Його вже втретє організовує Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони…
15:47 -
15:31Доступна медицина для ветеранів: більше безоплатних послуг
Мінветеранів та МОЗ запускають експериментальний проєкт, який розширює перелік безоплатних послуг первинної медичної допомоги для ветеранів війни. Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову. Що зміниться?…
15:31 -
15:23У вільному доступі: дізнавайтеся історію Черкащини у видання «Краєзнавство»
Новий номер наукового видання журналу «Краєзнавство», який присвячений 70-річчю утворення Черкаської області, з’явився у вільному доступі. Про це інформують в управлінні культури та охорони культурної…
15:23 -
13:53«Вчительську доплату» отримують майже 500 тисяч педагогів
Понад мільйон учнів початкових класів забезпечені безоплатним харчуванням у школах. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 4 лютого. -…
13:53 -
13:50Зимова єПідтримка: за програмою українці отримали 917 млн грн
Ще 917,3 млн грн отримали українці за програмою «Зимова єПідтримка». Цього разу Уряд виплатив кошти за заявками, поданими через застосунок Дія та відділення банків-партнерів у…
13:50 -
11:44Увага! Масова розсилка фейкових листів про податкове відшкодування
Протягом останніх днів зафіксовано розповсюдження електронних листів, які надіслані нібито від «Дії», щодо можливості отримання щорічного податкового відшкодування. Листи містять посилання на фішингову сторінку, яка…
11:44 -
10:08єОселя: У січні 459 українців отримали доступні кредити на житло на майже 850 млн грн
У січні 2025 року з моменту відновлення роботи реєстрів 459 українських родин отримали кредити на 842,8 млн грн на придбання житла за програмою доступної іпотеки…
10:08 -
09:18Медичні сповіщення з’являться в Дії
Незабаром отримувати важливі медичні повідомлення стане ще простіше. Дізнавайтеся про свої е-рецепти та направлення просто в застосунку Дія або в месенджері Viber. Це допоможе уникнути…
09:18 -
09:03Українські ветерани – не загроза, а опора безпеки та стабільності в Європі
Міністерство у справах ветеранів України висловлює щиру вдячність Польщі за всебічну підтримку України у боротьбі за свободу та незалежність. Окремо дякуємо Президенту Польщі Анджею Дуді…
09:03