Від ріпаку до органіки: золотоніське підприємство реалізує еко-олію до країн ЄС
Органічну, екологічно-чисту соняшникову олію виготовляють на Красногірському олійному заводі, що в селі Антипівка Золотоніського району. Десять років тому тут починали виробничий шлях з переробки ріпаку, нині ж беруть курс на органіку. Підприємство одне з небагатьох в Україні, що вже має сертифікацію для цього.
Про виробничий прогрес та розвиток підприємства розповіли журналістам Черкащини на підприємстві у ході престуру, організованого управлінням комунікацій Черкаської ОДА.
Запустили підприємство у 2011 року. Тоді основною культурою для переробки був ріпак. З нього виробляли олію та макуху. Надалі взяли «в роботу» соняшник та сою. Втім зараз надають перевагу органічному соняшнику. З нього виготовляють органічний продукт відповідної якості та сертифікації.
– Є чіткі вимоги до органічної продукції, – каже відповідальний за всі технологічні питання на виробництві Микола Засименко. – Якщо говоримо про сонях, то він має бути вирощений без застосування гербіцидів, пестицидів, мінеральних добрив. Також перевіряється земля, техніка, посадкове насіння відповідно до органік-стандартів. Наше підприємство пройшло органічну сертифікацію торік, відтоді всі наші продукти мають відповідний знак якості. Торік ми переробили 5 тисяч тонн сировини, цього ж плануємо – 18 тисяч тонн.
Сировину для переробки закуповують у виробників Полтавської, Херсонської та Житомирської областей. На Черкащині також вже є два підприємства, які вирощують органічний соняшник.
Виготовлену продукцію переважно експортують. Органічну макуху та олію, а також звичайну олію відправляють в Литву, Бельгію, Німеччину, Нідерланди, США. Знайти продукцію золотоніського підприємства можна й у магазинах області.
– Наша олія в роздріб у середньому вартує від 65 гривень, а органічна – вдвічі дорожче, – відзначає комерційний директор Олег Завадський. – Ціна виправдана якістю продукту, адже ми працюємо не на екстракції продукту, а видобуваємо олію через прес. За добу переробляємо близько 100 тонн. З сировини отримуємо 39-40 % олії, 45-46% – макухи, решта – лушпиння.
Виготовлена продукція має транзакційний органічний сертифікат. На Красногірському олійному заводі сировину перевіряють і у власній лабораторії.
-
13:18Черкащина доєдналась до нацпроєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади»
Територіальні громади області підписали меморандуми про допомогу громадам-форпостам України. Це відбулось у межах національного проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади», ініційованого Міністерством розвитку громад та територій України.…
13:18 -
12:42Потужна підтримка: від Черкащини оборонцям відправили потрібне підсилення
Черкащина продовжує допомагати своїм захисникам і захисницям. Черговий транш потрібного звідси відправили напередодні. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. У цій допомозі: 36…
12:42 -
11:20На Черкащині більшість громад ухвалили свої бюджети-2025
В області затверджено 67 бюджетів із 71: обласний, 4 районних і 62 бюджети територіальних громад. Про це повідомляють у департаменті фінансів Черкаської ОВА. Наразі без…
11:20 -
11:15Зроблено в Україні: завдяки державній програмі в 2024 році економіка підсилилась на понад 88 млрд грн
За підсумками 2024 року очікується зростання ВВП України на 4%, із яких 0,64%, або більш як 88 млрд грн, – результат реалізації політики «Зроблено в…
11:15 -
10:35245,5 тис. домогосподарств отримали 3,4 млрд грн виплат на придбання твердого пічного палива взимку
Для того, щоб українські родини, які обігрівають своє житло дровами чи вугіллям, могли забезпечити себе взимку паливом, Мінсоцполітики спільно з УВКБ ООН вже другий рік…
10:35 -
09:24Президент вручив 30 сертифікатів на квартири Героям України та рідним загиблих Героїв
Президент Володимир Зеленський вручив сертифікати на отримання квартир Героям України та членам родин воїнів, які удостоєні цього звання посмертно. - Ми продовжуємо традицію вдячності найбільш…
09:24 -
09:03Загальні бойові втрати ворога станом на 26 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.12.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 780860 (+1540) осіб,танків ‒ 9630 (+2) од,бойових броньованих машин ‒ 19933 (+10)…
09:03 -
16:48Ігор Табурець про політику Героїв на Черкащині
https://youtu.be/A_cqRU7DwlU Нічого для ветеранів без ветеранів. Такий головний принцип політики Героїв, якого дотримуються на Черкащині. Основні пріоритети окреслив очільник області Ігор Табурець. - Тільки разом…
16:48 -
15:05Оксана Компанієць про результати сертифікації вчителів на Черкащині
67 вчителів Черкащини успішно пройшли перший етап сертифікації. Загалом участь у цьогорічному оцінюванні взяли 129 освітян області. Про це повідомила начальниця управління Державної служби якості…
15:05 -
14:39Мала академія наук-2024: на Черкащині розповіли про досягнення учнівства
Черкаське відділення Малої академії наук України продовжує демонструвати високий рівень підготовки своїх учнів. Черкащина протягом багатьох років входить до десятки кращих областей України за результатами…
14:39 -
14:35Володимир Папач про захворюваність на грип та ГРВІ на Черкащині
З жовтня в області розпочався епідсезон захворювань на грип та ГРВІ. Натепер рівень захворюваності на 14,5% нижчий за епідемічний поріг. Про це повідомив генеральний директор…
14:35 -
14:01Черкащина: цьогоріч до зведеного бюджету надійшло 222,2 млн грн акцизного податку
Зведений бюджет поповнився за 11 місяців року на 222 211,8 тис. грн акцизного податку, говорить в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід.…
14:01