Від громад буде залежати, як управлятимуть землею після реформи

Україна вийшла на фінішну пряму проведення земельної реформи. Її успіх великою мірою буде залежати від того, як громади розпоряджатимуться новими ресурсами, заявив під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Земля» заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.

«Завдяки президенту, Верховній Раді, Кабінету Міністрів і громадам ми домоглися того, що земельна реформа вийшла на новий рівень, пішла з великою швидкістю. Ми практично на фіналі того, аби запрацював відкритий, цивілізований ринок землі», – зазначив він.

Тимошенко нагадав, що вчора президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №2194, який передає землі з державної в комунальну власність. Тимошенко назвав законопроєкт №2194 «земельною конституцією». Підписання цього законопроєкту, яким державні землі передаються у власність громад, стало важливою частиною реалізації земельної реформи, підкреслив заступник голови ОП.

«Це фактично земельна конституція для громад: один з основних законопроєктів, які є великою частиною земельної реформи», – прокоментував заступник керівника Офісу президента.

Земельна реформа і децентралізація не просто передають громадам землю, а створюють для них нові можливості.

«По-перше, у громади з’являються додаткові кошти. Ми, особливо в рамках «Великого будівництва», завжди зацікавлені в тому, щоб громада також співфінансувалапроєкти, які будуються – школи, садочки тощо», – заявив Тимошенко, який координує інфраструктурну програму Володимира Зеленського «Велике будівництво».

«По-друге, для громади це відповідальність: що буде на землі, хто буде нею управляти», – підкреслив він.

Раніше Кирило Тимошенкозаявляв, що за програмою Володимира Зеленського «Велике будівництво» цього року крім відновлення доріг державного значення також відремонтують 2 тисячі км місцевих доріг, якими найбільше користуються люди.

Стрічка новин