В Умані вперше провели всеукраїнські змагання з веслування поміж ветеранів спорту

Цими вихідними Умань вперше приймала загальноукраїнські змагання з веслування на байдарках і каное. Тут 17-18 липня відбулися IX літні Всеукраїнські ігри ветеранів спорту пам’яті ім. М. М. Баки. Черкащина посіла 2-ге командне місце серед своєї групи областей, де культивується цей вид спорту, поступившись за кількістю медалей Херсонській.

Змагалися ветерани спорту у вікових категоріях від 35 років і до 80+. Найстаршим учасникам – Георгію Слюнченку, що представляв Київ-1, та Юрію Завгородньому з Дніпропетровщини – 82 та 83 роки відповідно. 

Загалом на змагання прибули понад 120 представників із 10 областей. Черкаську область представляли 20 спортсменів із Черкас, Сміли та Умані. 

– Уже маємо гарну традицію проводити третій рік поспіль чемпіонати України в Умані, – зазначає уманчанин Олег Ганіч. – Власним прикладом показуємо молоді з усіх куточків України, що веслування – це спорт, яким можна і потрібно займатись, як в юному віці, так і протягом всього життя. Сонце, повітря та вода – три стихії, які супроводжують веслувальників по життю.

Спортсмен разом із черкащанином Анатолієм Калініченком здобув «золото» у заїзді байдарки-двійки на дистанціях у 500 і 200 метрів. Також Анатолій Калініченко у своїй віковій категорії самотужки виборов перемогу на дистанції у 1000 метрів, прийшов другим на 500-метрівці та третім – на 200. 

Результативно позмагалися і каноїсти ветеранського спорту Черкащини. У цій категорії область представляли Олексій Яковченко, Сергій Юрчук та Віталій Харченко. Жінок у категорії 60-64 роки у заїздах на байдарках представляла Рая Вонарх. Уманчани Роман Діденко та Дмитро Федько здобули бронзові нагороди  у віковій групі 45-49 років.

Вдалося провести змагання всеукраїнського рівня саме в Умані завдяки встановленню на Осташівському ставі сучасної фінішної вишки. Ініціювала та вирішила питання її будівництва міський голова Ірина Плетньова. 

– Відсьогодні і надалі в Умані будуть проходити чемпіонати України з веслувального спорту, – наголосила Ірина Плетньова. – Встановлена вишка обладнана відеофінішем для фіксації перетину фінішної лінії учасниками змагань, а поряд збудований стартовий пліт. Тож тепер спортсмени мають комфортні умови для перегонів на байдарках і каное. Спорт в Умані буде розвиватись.

Стрічка новин