В Умані відкрили сучасну ПЛР-лабораторію (фото)

На Уманщині вікрили нову лабораторію, де будуть проводити в тому числі дослідження методом  полімеразно-ланцюгової реакції, які використовують при виявленні коронавірусної інфекції.

Всім пацієнтам, які лікуються в Уманській міській лікарні, ПЛР аналіз буде проводитись безкоштовно. Також безкоштовно проводитиметься контроль лікування і заключне тестування при виписці
із стаціонару.

Участь у відкритті взяли очільник Черкащини Олександр Скічко, голова Уманської міської ради Ірина Плетньова, керівник Уманської РДА Ігор Миклащук та народні депутати України Антон Яценко з Артемом Нагаєвським.

За словами голови Черкаської ОДА Олександра Скічка, дуже важливо, щоб віддалений район від обласного центру у період пандемії мав лабораторію. Це значно покращить результативніть роботи, а головне – це зручно для пацієнтів.

– Сучасне обладнання дозволяє проводити широкий спектр досліджень, звісно, в період пандемії акцент на проведення саме ПЛР-досліджень. Раніше всі зразки доводилося з Умані возили в Черкаси, тепер є змога робити на місці. Що впливає на швидкість отримання результатів, а, відповідно і на лікування пацієнтів, – зауважує Олександр Скічко.

Загальна сума витрат на облаштування лабораторії – 6,5 млн грн. Закуплено обладнання на суму 4 млн грн: коштів Національної служби здоров’я України – 3,1 млн.грн, за рахунок благодійних внесків – 0,9 млн грн. Ремонт та часткове облаштування БАК лабораторії здійснено за кошти єврейської релігійної громади на суму 2,5 млн грн.

Олександр Скічко подякував усім, хто долучився до створення такого важливого для регіону лабораторного центру.

–  Підготовча робота тривала довго, оскільки є високі вимоги до облаштування приміщення. Раніше ми робили бактеріологічні дослідження. Зараз же додали дороговартісне обладнання, яке має можливість виконувати великий спектр досліджень. Працівники пройшли навчання в Черкаському обласному лабораторному центру. Персонал повністю готовий, – говорить завідувачка лабораторією Олена Лавріненко.

При отриманні направлення на госпіталізацію в міську лікарню від сімейного лікаря, забір матеріалу у хворого буде здійснюватись у інфекційному боксі приймального відділення. Забір матеріалу у пацієнтів Уманської міської лікарні здійснюватиметься безпосередньо у відділеннях.

Потужність ПЛР-лабораторії – 500 досліджень на добу з можливістю розширення обсягів обстежень.