В Україну доставили 400 тис. доз вакцини Comirnaty/Pfizer у рамках COVAX
18 вересня 2022 року Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у межах міжнародної ініціативи COVAX доставив в Україну 400 тисяч доз мРНК-вакцини проти COVID-19 Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech.
Особливістю цієї партії вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech є те, що її не потрібно розбавляти фізіологічним розчином. Вона відразу готова до використання, перед ін’єкцією вакцину потрібно лише розморозити. Це спрощує роботу медичним працівникам.
Перша партія, 500 тисяч доз, модернізованої вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech була доставлена в Україну 23 липня 2022 року. Також 4 серпня ЮНІСЕФ у межах COVAX доставив 100 тисяч доз вакцини Janssen (Jcovden).
«Разом із міжнародними партнерами ми продовжуємо доставляти в Україну вакцини проти COVID-19. З наближенням осінньо-зимового періоду особливо важливо захиститись від коронавірусної хвороби, адже як показує досвід минулих років, в цей час різко збільшується захворюваність», – наголосив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України.
За минулий тиждень в Україні було зафіксовано більше ніж 36 тисяч випадків захворювання на COVID-19 – тільки вакцинація може полегшити перебіг хвороби, захистити від ризиків госпіталізації та смерті внаслідок коронавірусної хвороби.
Вакцина була розподілена та доставлена Міністерством охорони здоров’я в 23 області України та місто Київ. До прикладу, Львівська область отримала понад 43 тис. доз, Дніпропетровська – майже 55 тис., Одеська – понад 42 тис., Київ – майже 59 тис. доз вакцини Comirnaty/Pfizer.
«Вакцинація – важливий пріоритет під час надзвичайних ситуацій у гуманітарній сфері й один з ключових напрямів роботи ЮНІСЕФ, направленої на захист і благополуччя дітей та їхніх батьків. ЮНІСЕФ продовжуватиме допомагати Україні забезпечувати доступ до імунізації і дотримуватись холодового ланцюга для вакцин», – сказав Мурат Шахін, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.
Д-р Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні, зазначив: «ВООЗ продовжує підтримувати українську систему охорони здоров’я через надання вакцин в рамках COVAX та навчила більше ніж 30 тисяч медичних працівників безпечному та ефективному використанню вакцин проти COVID-19, включаючи застосування вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech. Ми закликаємо всіх, особливо осіб похилого віку, людей з хронічними захворюваннями та з груп ризику, отримати первинне щеплення і бустерні дози проти COVID-19 і захистити себе та інших в осінньо-зимовий період».
Comirnaty від Pfizer-BioNTech – це мРНК-вакцина, що має у своєму складі молекули матричної рибонуклеїнової кислоти (мРНК), яка кодує шипоподібний білок оболонки коронавірусу SARS-CoV-2. Після введення вакцини ця мРНК потрапляє в клітини організму людини й надає їм своєрідну «інструкцію», як створити цей білок. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині, і виробляє антитіла до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зі справжнім вірусом.
Вакцина дозволена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я. В Україні вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech зареєстрували 22 лютого 2021 року.
Нагадуємо, що від початку повномасштабного вторгнення росії Україна отримує вакцини проти коронавірусної хвороби тільки безоплатно у межах COVAX – міжнародної ініціативи, яка сприяє доступу до ефективних і безпечних вакцин проти COVID-19 для всіх країн. Поставки від імені ініціативи продовжаться, щоб захистити якомога більше людей в Україні від коронавірусної хвороби.
Вакцинуватися проти COVID-19 в Україні можуть усі дорослі та діти віком від 12 років. Бустерну дозу можуть зробити всі люди, старші 18 років. Також в Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти коронавірусної хвороби усім людям віком від 60 років, а також людям віком 18-59 років зі супутніми хворобами, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19.
ВООЗ, ЮНІСЕФ, GAVI, ЄС, Великобританія, USAID продовжують підтримувати Україну щодо вакцинації проти COVID-19, і майбутні поставки гарантуватимуть, що якомога більше людей отримають захист.
Поставка вакцини Comirnaty/Pfizer стала можливою завдяки фінансовій підтримці USAID.
Довідка:
Ініціатива COVAХ спрямована на забезпечення справедливого та рівноправного доступу до вакцин проти COVID-19 для кожної країни світу. Роботу COVAX координують Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI), ВООЗ та Коаліція з питань інновацій для готовності до епідемій (CEPI), а ЮНІСЕФ взаємодіє з виробниками та партнерами щодо закупівель та логістики вакцин проти COVID-19. COVAX працює з організаціями громадянського суспільства, виробниками вакцин, урядами США, Великобританії, Європейського Союзу, зі Світовим банком та іншими.
За інформацією МОЗ України
-
09:09Загальні бойові втрати противника станом на 13 лютого
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 13.02.25 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 854280 (+1250) осіб,танків ‒ 10040 (+17) од,бойових броньованих машин ‒ 20894 (+23)…
09:09 -
09:04Звернення Президента України
https://youtu.be/1kyqB59j85w?si=-IcKKStHa-lu4J9N Дорогі українці, українки! Довгий і непростий сьогодні день. Щойно провів засідання РНБО – рішення ухвалене й буде опубліковане завтра. Захищаємо нашу державу та відновлюємо…
09:04 -
08:41Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 13 лютого
Понад чотири години поспіль уночі в Черкаському та Золотоніському районах тривала повітряна тривога. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Гучно в небі…
08:41 -
15:15Україна та Канада підписали меморандум про взаєморозуміння між міністерствами у справах ветеранів
Під час робочого візиту до Канади міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова та міністр у справах ветеранів Канади – заступник міністра національної оборони Даррен…
15:15 -
15:09«Власна справа»: ще 500 нових робочих місць завдяки урядовій програмі
Державна служба зайнятості повідомляє про нових переможців урядової програми «Власна справа», які подавали заяви на отримання грантів, у період з 06 січня по 19 січня 2025…
15:09 -
14:32Володимир Папач про епідситуацію в області
Рівень захворюваності на грип та ГРВІ в області зростає та перевищує епідемічний поріг на 7,5%. Про це повідомив генеральний директор ДУ "Черкаський обласний центр контролю…
14:32 -
14:25Мінсоцполітики нагадує: на час дії надзвичайного або воєнного стану спрощено процедуру оформлення опіки/піклування для родичів і хрещених дитини
Опіка до 14-річчя дитини і піклування з 14 до 18 — найбільш поширена в Україні форма влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Опікуном або…
14:25 -
13:44Діалог влади та бізнесу: метрологія, стандартизація та сертифікація продукції
Комунікаційна платформа “Діалог влади та бізнесу” Черкаської ОВА продовжує роботу. На новій онлайн-зустрічі йтиметься про метрологію, стандартизацію та сертифікацію продукції, відповідно до вимог законодавства. Онлайн-зустріч…
13:44 -
11:55Олексій Колісник про роботу фахівців із супроводу ветеранів на Черкащині
Роз’яснення, підтримка та допомога. Черкащина активно впроваджує проєкт, ініційований Міністерством у справах ветеранів, із супроводу військових. Про те, які послуги надають такі фахівці, розповів керівник…
11:55 -
11:18В облдепартаменті фінансів проаналізували, як громади використовують держсубвенції
Громади області мають раціонально ставитися до ресурсу, який надає держава у вигляді субвенцій. На цьому наголосила директорка департаменту фінансів Черкаської ОВА Вікторія Диченко на нараді…
11:18 -
10:56Мінветеранів оголошує конкурс грантів «Варто: Єднання 2.0»
Український ветеранський фонд Мінветеранів із ІСАР Єднання оголошує конкурс грантів «Варто: Єднання 2.0». Передбачено до 2 млн грн на освітні проєкти для ветеранів. Мета: підтримати…
10:56 -
09:48Наталія Кравченко про реалізацію ветеранської політики в області
Усі громади області долучилися до фінансування ветеранських програм. Про це розповіла перша заступниця очільника області Наталія Кравченко на нараді із громадами. За її словами, в…
09:48