В українських реабілітаційних відділеннях з’явиться соціальний супровід
Заступниця керівника Офісу Президента Юлія Соколовська взяла участь у Всеукраїнській конференції «Розвиток реабілітації в Україні: діалог про виклики та інновації під час війни», організованій Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні. Захід було присвячено викликам і перспективам розвитку системи реабілітації в нашій країні.
У виступі Юлія Соколовська акцентувала, що реабілітація – це багатовимірний шлях до повної інтеграції людини в суспільство.
«Наші зобов’язання сьогодні виходять за межі фізичних аспектів, ми маємо активно сприяти психологічному, соціальному та професійному відновленню кожної людини. Недостатньо зцілити тіла, компенсувати фізичні обмеження – ми повинні надати людям можливість перебудувати своє життя, простір, відновити економічну самостійність і безперешкодно та повноцінно інтегруватися в суспільство. Не менш важлива й готовність самого суспільства», – сказала заступниця керівника Офісу Президента.
Цьогоріч в Україні було впроваджено пілотний проєкт соціального супроводу як складової реабілітаційного процесу в 14 закладах. Він триватиме до грудня. Наступного року досвід пілотного проєкту застосують на рівні всієї країни.
Соціальний працівник у відділенні має забезпечити підтримку, супровід там, де раніше людина залишалася сам на сам зі своїми проблемами: інформування щодо програм забезпечення допоміжними засобами реабілітації, призначення соціальної допомоги та виплат, отримання соціальних послуг, інформування щодо зайнятості, можливості одержання соціальної послуги супроводу при працевлаштуванні та на робочому місці, можливості отримання психологічної допомоги за місцем проживання тощо.
Юлія Соколовська також узяла участь у партнерській зустрічі з донорською спільнотою, яка стала платформою для окреслення стратегічних напрямів подальшої співпраці у сфері реабілітації, щодо питань довгострокового догляду тощо. Серед учасників – представники Республіки Корея, Німеччини, Японії, США, Великої Британії, Франції, Ірландії, Іспанії, Швейцарії, Представництва ЄС, Світового банку, USAID.
-
14:56Спорт сильних: на Черкащині борці виборюють всеукраїнську першість
Сьогодні Черкащина приймає Кубок України з греко-римської боротьби. Першість виборюють понад 140 спортсменів із 14 областей України. Зокрема, й нашої. Учасників та їхніх тренерів привітав…
14:56 -
17:56«В агро треба прибирати перепони, а не вибудовувати їх», – Ігор Табурець
День дискусій і пошуків оптимальних шляхів упровадження реформи з меліорації. На Черкащині триває ІІІ Меліоративний форум і виїзні комітетські слухання Комітету Верховної Ради України з…
17:56 -
16:49Версія 2.0: в Україні посилюють регіональну координацію Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
Оновлена. Масштабована. Людиноцентрична. Поле присутності Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» посилюють в Україні через рік після створення Регіональної координації. Про це інформують в координаційному…
16:49 -
16:36В області прогнозують зниження температур
Гігантський блокуючий антициклон-довгожитель, який у метеорології називають «парниковим котлом», тривалий час не допускав у наш регіон свіже повітря Атлантики. Проте вчора він все ж дозволив…
16:36 -
16:10На Черкащині триває жнивна кампанія
Майже 800 тис.тонн збіжжя та зернобобових вже зібрали на Черкащині. Аграрії обробили 138,6 тис. га. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку ОВА. Середня урожайність…
16:10 -
15:53Каталог “Українська техніка для громад” презентували на Черкащині
У межах президентської політики “Зроблено в Україні” в Черкасах відбулась нарада щодо всеукраїнського роуд-шоу “Українська техніка для громад”. У Черкаській обласній військовій адміністрації керівникам громад…
15:53 -
12:42Прозорість і підзвітність: щотижневий моніторинг публічних закупівель на Черкащині
На Черкащині продовжують відстежувати публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro. Проводять моніторинг у межах діяльності робочої групи «Прозорість та підзвітність». Так, з 11 по 19…
12:42 -
12:35Жнива-2024: в Україні вже намолочено понад 15 млн тонн зернових та олійних
Аграрії всіх областей збирають ранні зернові культури. Загалом обмолочено 4 403, 25 тис. га зернових і олійних, намолочено 15,7 млн тонн нового врожаю. Про це…
12:35 -
11:21На порталі Дія доступний сервіс електронного бронювання військовозобовʼязаних працівників
Ключова мета запровадження бронювання через портал Дія – максимально пришвидшити процес, зробивши його автоматизованим й наскільки це можливо скоротити час очікування. Керівники критично важливих для…
11:21 -
10:34Влада зобовʼязала мобільних операторів забезпечити 10 годин роботи мережі без світла
Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій оновив вимоги щодо роботи базових станцій мобільних операторів в умовах воєнного стану. Тепер під час відключень електроенергії мобільний зв’язок…
10:34 -
09:08Ігор Табурець зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом ФРН в Україні
З надійними партнерами пліч-о-пліч. Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні пан Мартін Єґер під час візиту на Черкащину зустрівся з очільником області…
09:08 -
08:56Урядовці, представники місцевої влади та міжнародні партнери проводитимуть спільні брифінги щодо подолання енергетичних викликів
Представники Офісу Президента України, уряду, обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування та дипломатичних установ започаткували проведення спільних брифінгів. Вони відбуватимуться що два тижні та будуть…
08:56