В Україні провели вже 50 трансплантацій кісткового мозку від неродинного донора

В Україні проведено вже 50 трансплантацій кісткового мозку від неродинного донора. Про це на своїй сторінці в мережі Facebook повідомляє Український центр трансплант-координації.
Днями медики Київського центру трансплантації кісткового мозку провели 50 – у в Україні пересадку гемопоетичних стовбурових клітин від неродинного донора. Допомоги потребував 24-річний Владислав з Рівненщини. Донором для нього став чоловік з Німеччини, який кілька років тому зареєструвався у реєстрі донорів кісткового мозку.
Неродинні трансплантації кісткового мозку проводять уж в трьох медичних закладах України – НДСЛ «Охматдит», Київський центр трансплантації кісткового мозку та Черкаський обласний онкологічний диспансер. З 50 пацієнтів, які отримали необхідну допомогу шляхом пересадки від неродинного донора, наймолодшому було 7 місяців, найстаршому – 57 років. У 2022 році провели 32 неродинні трансплантації.
Пошук неродинних донорів в Україні здійснюють через Український реєстр донорів кісткового мозку, який співпрацює з Світовим реєстром. В Українському реєстрі наразі понад 8 тисяч потенційних донорів. Чим більша кількість зареєстрованих потенційних донорів, тим більше шансів у пацієнтів на одужання. Нещодавно потенційним донором кісткового мозку стала дружина Президента Олена Зеленська.
Стрічка новин