В області узгоджуються напрями підтримки агро-галузі

Проєкти обласних програм з підтримки сільськогогосподарської сфери на Черкащині готують до розгляду на сесії обласної ради. Їх нині обговорюють та опрацьовують на спільних зустрічах заступника очільника ОДА Романа Карманніка, представників Департамету АПК та депутатів обласної ради.

Минулоріч аграрії області отримали понад 251 млн грн державної підтримки на розвиток галузі. Їх спрямували на втілення низки програм Мінагрополітики в регіонах. Зокрема, дотацію на приріст поголів’я корів власного відтворення, розвиток садівництва, підтримку бджолярства використання меліорованих земель та ін.

– Такі спільні зустрічі з представниками депкорпусу обласної ради – можливість попередньо узгодити та доопрацювати програми підтримки, які можливо представити на розгляд депутатам облради на засіданнях сесії, – відзначив заступник очільника Черкащини Роман Карманнік.

Учасники зустрічі проаналізували ефективність реалізації програм з розвитку галузі за минулі роки. Водночас визначили перші проєкти обласних програм, які можливі до розгляду в сесійному залі.

Йдеться про оновлені проєкти обласних програм:

• підтримки розвитку сільськогосподарських кооперативів та сімейних фермерських господарств до 2025 року
  • розвитку рибного господарства водойм Черкаської області та поліпшення їх екологічного стану  на 2022-2027 роки
  • цільового використання коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва на 2022-2030 роки.

– Разом з депутатами ми на початковому етапі відпрацьовуємо спільну позицію щодо проєктів обласних програм, – каже Роман Карманнік. – У цьому напрямку нам важлива комунікація задля кращого результату. Водночас нам важливо враховувати пріоритетні для Мінгарополітики напрямки розвитку галузі, аби й надалі залучати фінансовий ресурс з держбюджету.