В області передали в оренду 20 водних об’єктів

Чергове засідання Комісії з питань погодження надання в оренду водних об’єктів, розташованих у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також тих, які не входять до складу певного району відбулося в ОДА під головуванням заступника очільника області Романа Карманніка. На розгляд винесли 20 справ.

Зокрема розглядалися клопотання з Городищенського, Жашківського, Маньківського, Монастирищенського, Тальнівського, Чигиринського, Чорнобаївськогота Шполянського районів.

Загалом в області триває робота над прийняттям рішень для передачі  в оренду водних об’єктів, адже це можливість орендарям самостійно здійснювати господарчу діяльність, а місцевим громадам – отримувати відповідну плату за оренду земельних ділянок водного фонду. Відомо яке значення має для будь якого населеного пункту (в межах чи за його межами) упорядкована і охайна водойма. Тому саме місцеві громади зацікавлені в тому, щоб тут був дбайливий господар-орендар, а водойма перебувала у належному  екологічному  стані.

Всім керівникам територіальних громад і головам сільських рад направлялися листи (на підставі рішення Комісії) для прийняття ними обґрунтованих розмірів орендної плати (від 3 до 12 відсотків) за земельні ділянки водного фондув адміністративних межах за межами населених пунктів. На жаль, не всі  поінформували  про здійснену роботу, тому найближчим часом, ми, будемо повторно звертатись до органів місцевого самоврядування.

Слід зазначити, що навіть за попередніми розрахунками, за результатами роботи на основі рішень,  прийнятих  Комісією  у відповідності до нормативно-правових актів, надходження до місцевих бюджетів за орендну земель водного фонду зростуть більш ніж в  три рази.

Наступне засідання Комісії заплановане на  жовтень.

Стрічка новин