Усиновлення – одна з кращих сімейних форм виховання для дитини
Усиновлення – одна з кращих сімейних форм виховання для дитини. На цьому наголосила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна у День усиновлення, який Україна відзначає 30 вересня, починаючи з 2009 року.
«Кожна дитина-сирота, влаштована до сімейних форм виховання, а не до інтернату, – наша велика перемога, адже саме у родині вона отримує необхідне піклування і батьківське тепло. І одна з пріоритетних серед сімейних форм виховання – усиновлення, коли дитину приймають на правах рідної. Низький уклін людям, які беруть на себе велику відповідальність, роблячи чужу дитину своєю і даруючи їй повноцінне життя», – сказала Марина Лазебна.
Вона зазначила, що у поточному році спостерігається позитивна динаміка усиновлення: у першому півріччі 2021 року на 42% зросла кількість усиновлених дітей у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.
Загалом в Україні майже 69 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Майже 17 тисяч з них чекають на усиновлення і близько 1,1 тисяч сімей і одиноких громадян, які хочуть усиновити дитину та мають статус кандидатів в усиновлювачі. Тому Мінсоцполітики продовжує удосконалення процедури усиновлення задля того, щоб кожна сирота знайшла свою люблячу родину.
Марина Лазебна зазначила, що Мінсоцполітики розробило законопроект щодо удосконалення процедури усиновлення, який Уряд подав до Верховної Ради. Для того, щоб забезпечити можливість покинутій дитині бути усиновленою раніше та менше часу провести у пологовому будинку пропонується зменшити термін для надання згоди на усиновлення дитини батьками з 8 до 6 тижнів у відповідності до Європейської конвенції про усиновлення дітей. Також передбачається вдосконалити процедуру надання згоди на усиновлення дитини у разі, коли мати чи батько новонародженої дитини є неповнолітніми або малолітніми; позбавити інтернати права вирішувати, чи зможуть діти, які в них проживають, бути усиновленими та виховуватись в сім’ї.
Наразі Мінсоцполітики розробляє зміни до постанови Уряду про Порядок провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей. Зокрема, планується спростити процедуру подачі документів кандидатів в усиновлювачі, прискорити розгляд справ завдяки можливості подання їх в електронній формі, вдосконалити та прискорити процедуру підбору для дитини сім’ї, забезпечити її прозорість та зменшити корупційні ризики.
«Кандидати в усиновлювачі зможуть подавати документи в електронній формі, а служби у справах дітей отримають доступ до відповідних електронних баз даних, що прискорить опрацювання цих документів та зменшить ризики отримання недостовірних даних. Людям не доведеться більше подавати велику купу документів», – повідомила Марина Лазебна.
-
19:19«Діалог влади та бізнесу»: на черговій зустрічі обговорять кадровий потенціал
Комунікаційна платформа “Діалог влади та бізнесу” продовжує діяти на Черкащині. Нова онлайн-зустріч відбудеться вже цього четверга, 21 листопада, о 14.30. – Запрошую підприємців області на…
19:19 -
15:59Оновлені адреси у чергах графіків погодинних вимкнень
Через атаку на енергетичну інфраструктуру 17 листопада, на Черкащині запроваджено графіки погодинних відключень. Оновлені графіки, що діють з 1 жовтня 2024 року, залишатимуться чинними до…
15:59 -
15:34На Черкащині очікується погіршення погодніх умов
На початку робочого тижня південний антициклон поки що стримує натиск масштабного атлантичного циклону. Про це інформують в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. До середини тижня…
15:34 -
14:20Мінцифра розпочинає тиждень цифрової грамотності
18 листопада починаємо тиждень цифрової грамотності — щорічну кампанію з перевірки та покращення цифрових навичок українців. Цьогоріч перевіряємо, як добре ви знаєте кібергігієну. Долучитися до…
14:20 -
14:00Черкащина: надходження земельного податку перевищили мільярд гривень
Аграрний сектор Черкащини продовжує демонструвати стійкість та розвиток. В.о. начальника ГУ ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід наводить дані про надходження земельного податку. Так, за…
14:00 -
13:14Громади Черкаського району розвивають співпрацю через міжмуніципальні договори
Громади області закликають об'єднуватися і спільно працювати над пріоритетними проєктами. Представники департаменту регіонального розвитку Черкаської ОВА разом із ULEAD з Європою відвідали Леськівську та Сагунівську…
13:14 -
12:42Черкащина отримає додаткові кошти на житло для родин ветеранів
На забезпечення житлом 56 родин ветеранів із-поміж ВПО та людей із інвалідністю внаслідок війни 1, 2 груп, а також родин полеглих захисників Черкащині спрямують ще…
12:42 -
12:19Як і де вакцинуватися від дифтерії, правця та кашлюку?
Кашлюк, дифтерія та правець – небезпечні інфекційні хвороби. Захиститись від них допоможе вакцинація. Щеплення можна зробити в поліклініці, амбулаторії чи приватній клініці. Детальніше – в…
12:19 -
12:10ТОП-5 аукціонів оренди держмайна цього тижня
З 18 по 22 листопада Фонд держмайна планує провести 36 онлайн-аукціонів з оренди державного майна. Поміж ТОП-аукціонів - об'єкт з Черкащини. Про це інформують у…
12:10 -
11:41«Звісно, можеш!»: в Україні впроваджується національна кампанія з гендерної рівності
18 вересня у світі відзначають Міжнародний день рівної оплати праці (Equal Pay Day). Цей день є символом тривалої боротьби за рівну оплату за роботу рівної…
11:41 -
10:45В Україні від початку року ВВП зріс на понад 4%
За підсумками 10 місяців українська економіка зросла на 4,2%. Драйверами зростання залишаються транспортна й будівельна галузі, а також переробна промисловість, повідомив перший заступник міністра економіки…
10:45 -
09:54Уряд запускає проєкт з навчання жінок професіям, в яких традиційно переважали чоловіки
Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки. Українки зможуть опанувати понад 30 професій та працевлаштуватись в сферах,…
09:54