Усі вакциновані вже не мають симптомів побічної дії, – лікарка-імунолог

На Черкащині триває процес вакцинації, область – лідер проведення імунопрофілактики: за 2 доби медикам провели 170 вакцинувань. Також зафіксовано 6 повідомлень про несприятливі події після імунізації. За словами лікаря-імунолога Черкаської обласної лікарні Наталії Гармаш, всі симптопи, а це біль в місці ін’єкції, головний біль чи слабкість, – передбачувана побічна дія, яка прописана в інструкції.  

На сьогодні всі медичні працівники, в яких були зафіксовані незначні побічні дії після вакцинації, жодних симптомів вже не мають.

Процес вакцинації дуже важливий, адже це єдиний спосіб захиститися від хвороби, – наголошує заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова. Вакцинація добровільна та безкоштовна.

“Повідомлення про побічну дію після будь-якої вакцинації фіксуються та надходять по електронній системі до Державного експертного центру. Побічну дію передбачено інструкцією виробника кожної вакцини. Усі випадки аналізуємо. І це добре, що лікарі ретельно супроводжують кожного провакцинованого.  Прошу представників ЗМІ поставитися до цього відповідально та роз’яснювати громадянам, щоб запобігти фейковому інформуванню. Кампанія на сьогодні продовжується”, – говорить заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова.

Стрічка новин