Уряд визначив перехідний період для реформи шкільного харчування
Реформа шкільного харчування вже розпочалася. Міністерство охорони здоров’я України розробило та затвердило оновлений санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, нові норми та порядок організації харчування учнів. Ці документи готували з огляду на міжнародний досвід та рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо принципів здорового харчування. Врахували також фізіологічні потреби дітей в основних харчових речовинах та енергії.
«Реалізація реформи системи шкільного харчування дасть можливість не тільки зберегти здоров’я дітей, а й сформувати здорові харчові звички в дорослому віці і таким чином знизити загальний рівень неінфекційної захворюваності серед дорослих українців. Нове меню в школах якраз і показує, що здорове харчування — це не тільки корисно, а ще й смачно і різноманітно. Як і будь-яка реформа — ця також потребує часу. На прохання учасників відповідних форумів під егідою першої леді Олени Зеленської ми визначили перехідний період», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Основним питанням є реалізація реформи на місцях. Для того, щоб навчальні заклади ввели нові продукти в перелік закупівель, потрібен час. Адже деякі тендери та інші закупівельні процедури на цей календарний рік вже проведені. Для того, щоб забезпечити закупівлі харчових продуктів відповідно до нових норм, сьогодні на засіданні уряду було прийнято рішення про встановлення перехідного періоду запровадження норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку до 1 січня 2022 року. Навчальні заклади можуть використовувати вже укладені договори на постачання харчових продуктів та послуг з харчування, що діють до 31 грудня 2021 року.
Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року набув чинності наказ МОЗ від 25 вересня 220 року № 2205 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти», та з 24 березня 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».
Які норми харчування в закладах освіти зазнали змін? Обмежена кількість солі та цукру, жирів рослинного і тваринного походження, а також соків. До нових норм не включали ковбасні вироби, сосиски, рибні, м’ясні та плодоовочеві консерви, кондитерські вироби, адже ці продукти мають високий вміст солі, цукру, а деякі з них — консерванти та трансжирні кислоти, що суперечить принципам здорового харчування. Також зменшені норми споживання хліба та картоплі. Натомість збільшена кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових.
У процесі роботи над рекомендованим меню та технологічною документацією для страв та виробів виникла необхідність внесення змін до норм харчування, зокрема щодо їх доповнення такими харчовими продуктами, як соняшникова олія та гречка. Також дещо збільшені нормі щодо рослинного та вершкового масла, розширена варіація використання продуктів під час складання меню.
-
18:19Звернення Президента до учасників Конференції з питань відновлення України URC 2025
Щиро вам дякую! Шановні друзі! Шановна Джорджо, щиро вдячний за ваші добрі слова, дуже сильні слова, за вашу підтримку. Дякую вам за гостинне проведення цієї…
18:19 -
16:04Вдосконалено програму Армія дронів.Бонус
Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка вдосконалює програму Армія дронів.Бонус. В її основі — система мотивації, яка передбачає накопичення бойових балів за підтверджені ураження техніки та…
16:04 -
14:57Власна справа: Вже 924 млн грн грантів отримали ветерани
Понад два роки Державна служба зайнятості надає гранти на створення та розширення власної справи ветеранам та ветеранкам, їхнім дружинам та чоловікам. За цей час…
14:57 -
13:56За пів року на Черкащині сплатили 3 млн грн туристичного збору
Із початку 2025 року місцеві бюджети Черкаської області отримали 3 млн грн туристичного збору. Про це інформують в ГУ ДПС області. Порівнюючи з аналогічним періодом…
13:56 -
13:32Як знайти фахівця із супроводу у Ветеран Pro
Тепер отримати професійні консультації, підтримку та всебічну допомогу від фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб можна швидше, простіше й без бар’єрів – у цифровому…
13:32 -
12:50Україна чекає на вступників з тимчасово окупованих територій
Щороку тисячі молодих людей з тимчасово окупованих територій обирають українську освіту. Проте молодь, яка залишається на ТОТ, може не знати про порядок виїзду в Україну…
12:50 -
12:10Програма «Доступні ліки» — у кожній аптеці
З 1 липня 2025 року всі аптеки в Україні зобов’язані підписати договір із Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та долучитися до державної програми «Доступні ліки».…
12:10 -
11:55Як ветерану отримати житло від держави
Як ветерану отримати житло від держави — покрокова інструкція. Щоб отримати житло або грошову компенсацію — необхідно стати на квартирний облік. Це перший крок. Далі…
11:55 -
11:39Діти військових мають право на освітні пільги
Держава надає освітні пільги учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни. А також військовополоненим, після їх звільнення та їхнім дітям, дітям військовополонених, які…
11:39 -
09:50На Черкащині прогнозують грози
В області 10 липня синоптики прогнозують грози, місцями з градом та шквалами вітру в другій половині дня. Про це інформують у Черкаському центрі з гідрометеорології.…
09:50 -
09:20Володимир Зеленський мав аудієнцію в Папи Римського Лева ХІV
Президент України Володимир Зеленський мав аудієнцію в Папи Римського Лева ХІV, яка відбулася в Папському палаці у Кастель-Гандольфо. Глава держави подякував Його Святості за підтримку…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 10 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 10.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 030 580 (+920) осіб; танків ‒ 11 011 (+11); бойових…
08:45