Уряд ухвалив постанову, що забороняє нарахування та стягнення штрафів/пені за несвоєчасну або неповну оплату послуг ЖКГ населенням

Нарахування та стягнення штрафів або пені, інфляційних нарахувань, відсотків річних у разі несвоєчасної або неповної оплати за житлово-комунальні послуги населенням — заборонено. Водночас надання комунальних послуг у разі несплати або оплати не в повному обсязі припинено не буде.

Відповідне рішення прийнято на засіданні Уряду. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Уряд України оперативно реагує на виклики та приймає рішення в умовах нових реалій. Відтак, сьогодні відбулося засідання Кабінету Міністрів, під час якого розглянули ряд важливих питань, у тому числі — ті, що входять до компетенції Мінрегіону. Зокрема, щодо сплати житлово-комунальних послуг в умовах воєнного стану. Питання має бути врегульоване, виходячи з обставин сьогодення. Люди не повинні нести додатковий фінансовий тягар. Відтак Уряд прийняв рішення заборонити нарахування та стягнення штрафів або пені, інфляційних нарахувань, відсотків річних у разі несвоєчасної або неповної оплати за житлово-комунальні послуги. Також заборонено припиняти надання комунальних послуг у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі. Постанова прийнята, щоб захистити інтереси людей в період воєнного стану і стосується усіх комунальних послуг без винятку», — підкреслив Міністр Олексій Чернишов.

Водночас очільник Міністерства розвитку громад та територій зазначив, що сплата за комунальні послуги є в сьогоднішніх умовах великою допомогою та підтримкою комунальних служб, які працюють зараз у надскладних обставинах і потребують ресурсів.