Уряд планує побудувати інфраструктуру для 25-ти індустріальних парків протягом найближчих трьох років, — Олексій Чернишов
Завдяки розбудові індустріальних парків десятки тисяч осіб зможуть отримати робочі місця з гідною заробітною платою. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час панельної дискусії на форумі Україна 30 «Трудові ресурси».
«Протягом найближчих трьох років Уряд планує побудувати інфраструктуру для мережі з двадцяти п’яти індустріальних парків за державні кошти. Це забезпечить створення сотень тисяч робочих місць в суміжних галузях економіки. Хочу відзначити, що індустріальні парки — це також майданчики для інвестицій українцями з-за кордону. Їх перевагами, зокрема, є низький «бар’єр входу» та зручність для нових інвестицій», — підкреслив Міністр Олексій Чернишов.
Олексій Чернишов підкреслив, що наразі Мінрегіон разом із Комітетом з економічного розвитку Верховної Ради, Мінекономіки та експертним середовищем задля створення базової інфраструктури та економічних стимулів підготували до другого читання законопроєкт 4416-1 щодо змін до базового закону про індустріальні парки. Зокрема, документ передбачає підтримку розвитку індустріальних парків через:
- будівництво інженерно-транспортної інфраструктури індустріальних парків за кошти державного бюджету;
- компенсацію відсоткових платежів по кредитах на господарську діяльність та облаштування цих парків.
Для забезпечення податкових та митних пільг для учасників індустріальних парків зареєстровані відповідні законопроєкти 5688 та 5689. Йдеться про звільнення від податку на прибуток резидентів індустріальних парків на десять років за його реінвестування в розвиток, звільнення від оподаткування митом та ПДВ ввезення нового устаткування для власного використання, встановлення пільг з податку на нерухомість за рішенням громади.
Під час прес-конференції, яка відбулась після панельної дискусії, очільник Мінрегіону Олексій Чернишов наголосив на важливості розбудови Центрів креативної економіки. На платформі подібних центрів будуть створювати ІТ-школи та креативні простори для навчання й коворкінгу. Центри допоможуть розвивати унікальні екосистеми підтримки високотехнологічного бізнесу в регіонах.
«Ми маємо зацікавити молодь, створити умови для смарт-підприємництва, навчити заробляти інтелектом», — зазначив Олексій Чернишов.
Наразі запланована реалізація пілотних проєктів зі створення центрів креативної економіки в Кривому Розі та у співпраці з Укроборонпромом — у Черкасах.
Зазначимо, перша панельна сесія форуму була присвячена державній візії з повернення трудових мігрантів. У дискусії взяли участь перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки України Олексій Любченко, радник Президента України з питань економіки Олег Устенко, Надзвичайний і Повноважний посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Португальській Республіці Інна Огнівець, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України Елла Лібанова та народний депутат Леся Забуранна.
Нагадаємо, як раніше зазначав Президент України Володимир Зеленський, — «розвиток індустріальних парків — важлива й амбітна мета. Це популярний у світі принцип організації промисловості, який є ефективним інструментом залучення інвестицій».
-
13:10Доступні кредити 5-7-9%: 29,2 млрд грн уже залучено аграріями цього року
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. З початку року 4 592 агропідприємства залучили майже 29,2 млрд…
13:10 -
12:45«Зроблено в Україні»: За три роки громади закупили понад 1500 шкільних автобусів українського виробництва
Програма «Шкільний автобус» стала однією з найуспішніших державних ініціатив у сфері шкільної інфраструктури. За три роки її реалізації громади придбали понад 1500 автобусів для безпечного…
12:45 -
12:10Як отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни
Поранення отримані під час війни — це не просто виклик для здоров’я. Це ще й підстава для отримання державної підтримки. Один із таких видів підтримки…
12:10 -
12:00Підсумки приватизації за I півріччя
За результатами першого півріччя 2025 року від приватизації до державного бюджету вже надійшло 820,5 млн гривень. Сукупний економічний ефект склав понад 977 млн гривень. За…
12:00 -
11:30єВідновлення — комісії будуть дистанційно обстежувати зруйноване житло
Українці, чиє житло було знищене внаслідок повномасштабної війни, мають змогу з 2023 року отримати компенсацію в межах програми єВідновлення. Проте в регіонах, де тривають бойові…
11:30 -
10:50Як родинам ветеранів отримати пільги на оплату житлово-комунальних послуг
Родини українських ветеранів мають право на пільги при сплаті житлово-комунальних послуг. У цьому матеріалі пояснюємо, як оформити пільги та які документи потрібні. На які пільги…
10:50 -
09:50Аномальна спека триває: в області прогнозують до +37 градусів
На Черкащині продовжиться спека. За прогнозом синоптиків 9 липня буде сонячна погода з аномально високими температурами. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На…
09:50 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Кілька важливих рішень за цей день. Передусім сьогодні я підписав укази про відзначення званням Героя України Назарія Гринцевича та Дмитра…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 9 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 09.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 029 660 (+1 050) осіб; танків ‒ 11 000 (+5);…
08:45 -
07:51Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 9 липня
Понад шість годин поспіль Черкащина була на тривозі. Ворожі атаки відбивали сили ППО, мобільні вогневі групи. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Загалом…
07:51 -
16:30Безбар’єрність – це коли можеш: у ДПС області працюють над доступністю просторів
Фізична, інформаційна та цифрова доступність. Державна податкова служба області активно впроваджує безбар'єрність у просторах для зручності громадян та їх якісного обслуговування. Так, приміщення Центрів обслуговування…
16:30 -
15:53Новий формат навчання для українських дітей за кордоном: як зареєструватися
Українознавчий компонент – це скорочена програма для дітей, які тимчасово живуть за кордоном. Вона дає змогу вивчати лише ключові українські предмети 5–8 годин на тиждень.…
15:53