Уряд напрацьовує Стратегію інноваційного розвитку України до 2030 року, — Прем’єр-міністр
Інновації — це рушій, який робить економіку передовою, конкурентною, здатною долати будь-які виклики. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час презентації Глобальної інноваційної візії України.
Він відзначив, що провідні країни вкладають величезні ресурси в інновації. Й Україна також має амбіції бути в клубі інноваційних держав.
«Інновації мають чітке прикладне значення. В обороні — це більше знищених ворогів та більше звільнених територій. У соціальній політиці — це дієва реабілітація поранених: як військових, так і цивільних. У розмінуванні — це швидке знешкодження російського мінного сміття, повернення територій в аграрне виробництво. У сфері державних послуг — це відсутність бюрократії та корупції, будь-який сервіс на відстані кількох кліків. В освіті — це підготовка дітей до реалій мінливого світу, коли вони зможуть постійно вдосконалюватися та досягати успіху. Врешті-решт, інноваційне суспільство — це висока якість життя для кожного», — відзначив Прем’єр-міністр.
Денис Шмигаль зауважив, що Уряд бачить Україну 2030 року державою, де інновації є основою економіки та національної безпеки. І зараз для цього закладається один із наріжних каменів — Стратегія інноваційного розвитку.
«Вона базується на трьох принципах. Перший — це розвиток української екосистеми інновацій. Ідеться про створення умов для вільного виникнення і циркуляції ідей. Це допомога науково-дослідницьким інституціям, інноваційним стартапам та технологічним компаніям. Другий — це багатостороння державна політика підтримки інновацій: від дерегуляції до національних програм. Третій — це стимулювання інновацій та розвиток технологій, які вирішують актуальні проблеми сучасності та майбутнього», — зазначив очільник Уряду.
Як зауважив Прем’єр-міністр, Уряд уже напрацював низку проектів нормативних документів щодо підтримки інноваційної діяльності в Україні. Головне, за його словами, зняти бюрократичні перепони, що сковують ініціативу.
«Створити конкурентний ринок, де кожен, хто має талант і хист, зможе реалізувати свій бізнес-проект та зробити внесок в економічне зростання. У нас величезний потенціал», — наголосив Денис Шмигаль і додав, що Україна вже має перспективні стартапи у сфері медичних технологій.
Таких інновацій, на його думку, ставатиме більше. Адже вони особливо потрібні для лікування та реабілітації військових і поранених цивільних, для повернення їх до активного економічного та соціального життя.
За інформацією Урядового порталу
-
18:58Обласна “екстренка” отримала автопідсилення
Шість нових автомобілів поповнили автопарк Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Вони працюватимуть у підрозділах у Маньківці, Звенигородці, Багачевому, Кам’янці, Городищі та Вереміївці. …
18:58 -
17:11Ще більше українців можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю
Ще більше українців можуть отримати державну підтримку для створення комфортних і доступних робочих місць для людей з інвалідністю І та ІІ групи. Хто може скористатися…
17:11 -
15:29На Черкащині подали декларацій на близько 2,4 млрд грн доходів
Черкащани вже задекларували близько 2,4 млрд грн доходів за 2024 рік і ця сума продовжує зростати. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Черкаській…
15:29 -
14:06Компенсація 25% вартості української агротехніки та обладнання: підсумки року програми
Рік тому Уряд відновив програму компенсації 25% вартості української агротехніки – один з інструментів політики підтримки виробників «Зроблено в Україні». Сьогодні в програмі – 152…
14:06 -
12:06Ветеранський спорт набирає обертів: майже 75 тисяч учасників у ІІ кварталі
У другому кварталі 74 756 ветеранів та ветеранок отримають кошти для занять спортом за програмою “Ветеранський спорт”. Якщо ви подали заявку, але ще не отримали…
12:06 -
11:01Варто діяти: триває прийом заявок на конкурс грантів на підтримку ветеранського бізнесу
Український ветеранський фонд Мінветеранів продовжує приймати заявки на конкурс “Варто діяти”, який реалізується в партнерстві з Kernel та SKELAR. За умовами конкурсу ветерани, члени їхніх…
11:01 -
10:45Масштабні пожежі в екосистемах охопили Черкащину
За останню добу рятувальники боролися з десятками загорянь сухої трави й очерету по області. Загальна площа, яку охопило полум’я, перевищила 11 гектарів. Про це повідомляють…
10:45 -
10:30Армія відновлення: вже видано 45 тис. направлень з початку року
В рамках проєкту «Армія відновлення» з початку року вже видано 45 тис. направлень для тимчасово безробітних українців та незайнятих внутрішньо переміщених осіб. Для виплати їхньої…
10:30 -
10:05На Черкащині можна приватизувати 286,9 м² нежитлової будівлі
Фонд держмайна виставив на приватизацію частину нежитлової будівлі площею 286,9 м² на Черкащині. Аукціон заплановано у системі «Прозорро.Продажі» на 29 квітня, цінові пропозиції будуть прийматися…
10:05 -
09:43Триває реєстрація на Ігри Ветеранів 2025
Ігри Ветеранів — це не просто змагання. Це — про витримку, взаємопідтримку, виклики й головне про спільноту, яка розуміє з півслова. У програмі з"являться нові…
09:43 -
09:3863,3 млн грн акцизного податку сплатили черкащани
Платники Черкаської області за січень-березень 2025 року сплатили до зведеного бюджету 63,3 млн грн акцизного податку. Про це інформують в ГУ ДПС області. Так, до…
09:38 -
09:05Європротокол або як оформити ДТП без поліції: що змінилось у 2025 році
Оформити Європротокол стало ще простіше – без обмеження суми збитків і без зайвої тяганини. Як заповнити документ, коли можна обійтися без поліції, та чому це…
09:05