Укрпошта, ЄС та Уряд масштабують програму обміну ламп: відтепер обміняти лампи можуть заклади культури та ОСББ
Наприкінці січня Укрпошта стала партнером Всеукраїнської програми з обміну ламп розжарювання на енергоощадні світлодіоди. Завдяки тому, що Укрпошта має найширшу мережу відділень, кожен громадянин країни отримав можливість безкоштовно замінити старі лампи. Відтепер стартує друга фаза другої хвилі програми обміну ламп для юридичних осіб.
Безкоштовно обміняти старі жарівки зможуть заклади культури, органи соціального захисту населення і спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі (комунальної та державної форми власності), заклади фізичної культури і спорту, суб’єкти надання послуг з управління багатоквартирним будинком або об’єднаннями співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).
Нагадаємо, що мета програми – знизити навантаження на енергосистему країни протягом опалювального сезону й протягом року загалом.
Отже, зазначені юридичні особи можуть обміняти:
-
по 3 лампи на 10 кв. метрів приміщень закладів соцзахисту населення, читальних залів, книгосховищ та архівосховищ бібліотек і архівів, закладів культури, житлового фонду управителя багатоквартирного будинку, ОСББ;
-
по 2 лампи на 10 кв. метрів для місць загального користування закладів соцзахисту населення, фізичної культури і спорту, управителя багатоквартирного будинку, ОСББ.
Щоб здійснити обмін старих ламп розжарювання на LED-лампи, необхідно відправити запит на потребу отримання LED-ламп через портал Дія та виконати такі кроки:
- авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП юридичної особи;
- перевірити інформацію щодо підприємства;
- перейти у розділ — Послуги та вибрати Обмін лампочок та почати заповнення запиту на потребу;
- вказати площу в калькуляторі, щоб побачити ліміт і в рамках ліміту вибрати кількість і типи ламп;
- поставити відмітку про згоду здачі такої самої кількості ламп розжарювання;
- вказати місцезнаходження організації;
- перевірити та підтвердити дані щодо сформованого запиту;
- підписати запит на потребу КЕПом юридичної особи.
Після подання заявки, протягом тижня представники Укрпошти зв’яжуться за вказаним номером телефона та нададуть подальші інструкції для отримання енергоощадних ламп.
Наразі у 23 населених пунктах – обласних центрах країни у відділеннях Укрпошти продовжується програма обміну ламп для населення. Як і раніше, обміняти можна до 5 ламп розжарювання на таку ж кількість світлодіодних ламп. Також з 9 червня розпочалась друга хвиля програми обміну ламп розжарювання. Вона стала доступною для юридичних осіб: дитячих садків, шкіл, профтехучилищ, ВУЗів, спортивних та музичних шкіл, автошкіл та будь-яких інших закладів освіти. Також обміняти лампи можуть будь-які поліклініки і лікарні, стоматологічні клініки, лабораторії та інші медичні заклади.
Станом на зараз у програмі обміну ламп прийняло участь більше 4 млн українців, які обміняли 20 млн ламп. Рекордсменом з обміну ламп став Київ та Київська область. Мешканці Київщини обміняли 2,3 млн ламп розжарювання. На другому місті Дніпропетровська область, в якій українці обміняли близько 2 млн ламп. Замикає трійку лідерів Львівська область. Саме тут було обміняно 1,6 млн ламп.
Програма Обміну лампочок підтримана Європейським Союзом у відповідь на заклик Президента Зеленського та реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, АТ «Укрпошта» в усіх регіонах України, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій. Програма, фінансована ЄС, є складником підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту.
-
17:25Гроші ходять за студентом: в Україні запроваджують гранти на навчання через Дію
Цьогоріч вступники-контрактники зможуть отримати фінансову підтримку від держави. Про це інформують у Міністерстві цифрової трансформації України. Грант частково покриє вартість бакалаврської програми або програми підготовки…
17:25 -
15:21Банкноти 500 гривень старого зразка замінюватимуть в обігу більш сучасними
За десять днів, із 1 серпня 2024 року, Національний банк розпочинає вилучати з обігу банкноти номіналом 500 гривень зразків 2003–2007 років (тобто старого зразка) з…
15:21 -
14:57В області триває підготовка до опалювального сезону
Підготовка до опалювального сезону на Черкащині в розпалі. Як підприємства області готуються до зими - ознайомив в.о. міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василя…
14:57 -
14:21До вихідних в області утримається комфортна літня погода
Черкащина подолала період нестерпної спеки з аномально високими температурами. У вихідні середньодобова температура знизилася на 5-7º та наблизилася до кліматичної норми цього часу. У найближчі…
14:21 -
14:13Триває моніторинг надійності роботи енергетичних господарств соціально важливих об’єктів
Держенергонагляд, на виконання доручення Міністерства енергетики України, тримає на контролі процес підготовки систем енергопостачання соціально важливих об’єктів, які забезпечують життєдіяльність громад, до роботи у випадку…
14:13 -
11:20Курс на відпочинок: в області триває літня оздоровча кампанія
145 дітей із Черкащини вирушили до Карпат на запрошення Фундації Олени Зеленської. Це – вихованці дитячих будинків сімейного типу. Про це розповів начальник ОВА Ігор…
11:20 -
11:03Укрпошта випустить благодійні марки до Дня медика
26 липня, напередодні Дня медика, Укрпошта випустить благодійні поштові марки «Медики. На полі бою» та «Медики. В операційній», об’єднані в один марковий аркуш під назвою…
11:03 -
10:26В Україні запрацювали програми пільгового кредитування для громадян, а також для ОСББ та ЖБК для посилення енергетики
З 20 липня запрацювали урядові програми безвідсоткового кредитування громадян, а також програма “Доступні кредити 5-7-9” для ОСББ та ЖБК на купівлю обладнання для генерації з…
10:26 -
09:23На Черкащині за пів року сплатили 113,8 млн грн акцизного податку
За січень-червень платники податків Черкаського регіону сплатили 113,8 млн грн акцизного податку. Про це повідомляє…
09:23 -
09:20В Україні вперше відбувся захід Коаліції шкільного харчування, яка об’єднує понад 100 країн
https://youtu.be/t_-MThq45_8?si=cvAJGbVsqvpXyDSk Перша леді України Олена Зеленська взяла участь в онлайн-режимі у першому в Україні заході Коаліції шкільного харчування – організації, яку створили у 2021 році…
09:20 -
09:13Інтернатним закладам області передали масштабну підтримку
Зимовий одяг, матраци, засоби гігієни та інше необхідне. Сто тонн гуманітарної допомоги передала Черкащині Міжнародна організація з міграції в Україні. Отримане вже розвантажили інтернатним закладам…
09:13 -
09:07Розпочала роботу урядова «гаряча лінія» з питань енергетики – «СТРУМ»
Почала працювати урядова «гаряча лінія» 15-49 під назвою «СТРУМ», на яку можуть звертатися громадяни та бізнес для вирішення питань, пов’язаних з енергетичною галуззю. Зокрема, щодо…
09:07