Український феномен: на Черкащині говорили про секрет стійкості

На Черкащині лідери думок, науковці, митці, історики, освітяни, психологи, представники органів місцевого самоврядування досліджували формулу національної стійкості. Про це йшлось на регіональному форумі «Осмислення. Цінності та історії стійкості».

Захід відбувся в межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

Як зауважила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко, українська стійкість консолідувала світову спільноту задля підтримки України.

– Стійкість – це не метафора, – зауважила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко. – За цим стоїть спільна робота громад, відповідальність кожного, розвиток демократії, взаємини з різними інститутами влади. Суспільна стійкість, яку ми продемонстрували з початку повномасштабної війни, пов’язана з феноменом суспільної згуртованості.

Форум об’єднав понад 50 учасників офлайн. Також доєдналися до обговорення представники громад у форматі онлайн. Захід містив дві панельні дискусії. На першій учасники говорили про феномен української стійкості, у другій – ділилися власними історіями. – Наша історія – це історія незламності та стійкості, наша стійкість – головне надбання нашого народу, – наголосила регіональна координаторка програми «Ти як?» у Черкаській області Віктрія Шепіль. – Століттями ми боролися за нашу націю, державність і незалежність. Багато українців полягли за право зватися саме українцями. Нам потрібна національна просвітницька кампанія про стійкість. Нам потрібно разом, підтримуючи один одного, творити нашу історію стійкості.