Українські фермери – віддані своїй справі люди, завдяки яким агросектор активно розвивається
Українські фермери – це особливі віддані своїй справі люди. Попри всі складнощі, яких вони зазнавали впродовж багатьох років, фермери продовжують активно працювати і розвивати сільські території та агросектор у цілому.
На цьому наголосив виконувач обов’язків міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час виступу на круглому столі «Діяльність фермерських господарств під час війни». Захід організовано Всеукраїнським конгресом фермерів.
За словами в.о. міністра, українські фермери опікуються розвитком сільських територій, створенням нових робочих місць більше ніж економічним результатом їхньої діяльності.
«В українських фермерів у пріоритеті розвиток сільських громад, а вже потім економічний результат. При цьому завдяки фермерам в Україні є такий багатопрофільний і різноманітний аграрний сектор. Вони вирощують багато особливих нішевих культур. Крім того, фермери активно розвивають садівництво, овочівництво, тваринництво», – зазначив Тарас Висоцький.
Він нагадав, що фермери для підтримки і розвитку своїх господарств можуть скористатися низкою державних програм. Зокрема:
- малі аграрії, які обробляють до 120 га на деокупованих територіях, зможуть отримати 8 тис. грн безповоротної допомоги на один гектар, на контрольованій території – 4 тис. грн;
- фермери, що утримують від 3 до 100 корів, можуть отримати 7 тис. грн на одну голову та 2 тис. ті, хто вирощує від 5 до 500 голів кіз та овець;
- гранти на розвиток садів і теплиці – до 7 млн грн або 10 млн грн відповідно;
- підприємці, які обробляють до 500 га, можуть отримати гарантію на кредит через Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Згідно з програмою, виробник може зменшити заставу під кредит вдвічі. Вже видані перші гарантії.
- компенсація до 50% вартості відновлення та будівництва меліоративних систем. Розмір допомоги складатиме не більше 26 500 грн на 1 гектар оброблюваних угідь, на яких здійснюється гідротехнічна меліорація, без урахування вартості дощувальних машин;
- компенсація вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки – до 25%. Це стосується техніки, яка куплена з квітня 2024 року. Також техніка повинна бути включена в перелік, затверджений Мінекономіки;
- компенсація до 80% вартості проведення робіт з розмінування.
Заявки на ці допомоги подаються через Державний аграрний реєстр.
Тарас Висоцький також зазначив, що автоматично від сплати податків звільняються сільськогосподарські землі, які розташовані в зоні активних бойових дій або активних бойових дій, де працюють реєстри. Якщо угіддя розташовані в межах можливих бойових дій або заміновані, треба звернутися до місцевих органів самоврядування, які ухвалюють рішення про звільнення від всіх податків, у зв’язку із забрудненістю вибухонебезпечними предметами.
За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України
-
10:09На Черкащині триває робота із захисту прав дітей
Своєчасний супровід та захист. З початку 2025 року в області вже усиновили 7 дітей, влаштували під опіку, піклування – 15, до прийомних родин чи дитячих…
10:09 -
09:43Ціни ще на понад 100 ліків будуть знижені
Ціни ще на понад 100 ліків будуть знижені протягом квітня. Відповідні домовленості були досягнуті за результатами зустрічей міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка з українськими…
09:43 -
08:41Загальні бойові втрати ворога станом на 1 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.04.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 916770 (+1540) осіб, танків ‒ 10505 (+9) од, бойових броньованих машин…
08:41 -
08:37Звернення Президента України
Бажаю здоров’я! Щойно говорив із Премʼєр-міністром Британії Кіром Стармером. Подякував за підтримку. Скоординували наші кроки – спільні кроки, нашу спільну дипломатію та роботу команд заради…
08:37 -
17:15єОселя: від початку року 1 345 українців отримали кредити на власне житло
Цьогоріч 1 345 українських родин отримали кредити на власне житло на загальну суму понад 2,4 млрд грн за програмою доступної іпотеки єОселя. Всього за весь…
17:15 -
16:46Черкаські студенти здобули перемогу на Чемпіонаті України з перукарського мистецтва
Студенти Багатопрофільного центру професійної освіти отримали відзнаки за призові місця на ХХVІІІ Чемпіонаті України СПУ KYIV BEAUTY CUP з перукарського мистецтва та макіяжу. Про це…
16:46 -
16:34Епідситуація щодо грипу та ГРВІ в області
У Черкаській області за минулий тиждень захворіли понад 7,6 тис. людей на ГРВІ, включно із COVID-19. Половина - діти. Про це повідомляють в Черкаському обласному…
16:34 -
15:29Президент і перша леді разом з іноземними делегаціями вшанували пам’ять українців, яких убили російські окупанти в Бучі
У третю річницю звільнення Бучі від російських окупантів Президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська вшанували пам’ять убитих українців та українок. Президентське подружжя…
15:29 -
15:06Фестиваль із робототехніки відбувся на Черкащині
Справжнє свято винаходів, технічної вправності та практичного втілення найсміливіших теорій. Увосьме на Черкащині пройшов фестиваль із робототехніки. Цьогоріч він об’єднав 39 команд закладів загальної середньої…
15:06 -
14:49Мінветеранів реалізує проєкт у межах Національної стратегії безбар’єрності
"Формула гідного повернення до цивільного життя" - ключовий проєкт Мінветеранів, що реалізується у межах Національної стратегії безбар’єрності. Це не просто комплексний, наскрізний механізм підтримки наших…
14:49 -
14:13Квітневе похолодання прогнозують на Черкащині
Березень цьогоріч був історично теплим. Втім квітень готує суттєве похолодання. Про це інформує начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. На цьому тижні погода Черкащини матиме нестійкий…
14:13 -
13:46Доступні кредити 5-7-9%: за минулий тиждень підприємці отримали 892 кредити на 3,4 млрд грн
За минулий тиждень у межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали від уповноважених банків 892 пільгові кредити на загальну суму 3,4 млрд грн, зокрема…
13:46