Українські фермери – віддані своїй справі люди, завдяки яким агросектор активно розвивається
Українські фермери – це особливі віддані своїй справі люди. Попри всі складнощі, яких вони зазнавали впродовж багатьох років, фермери продовжують активно працювати і розвивати сільські території та агросектор у цілому.
На цьому наголосив виконувач обов’язків міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час виступу на круглому столі «Діяльність фермерських господарств під час війни». Захід організовано Всеукраїнським конгресом фермерів.
За словами в.о. міністра, українські фермери опікуються розвитком сільських територій, створенням нових робочих місць більше ніж економічним результатом їхньої діяльності.
«В українських фермерів у пріоритеті розвиток сільських громад, а вже потім економічний результат. При цьому завдяки фермерам в Україні є такий багатопрофільний і різноманітний аграрний сектор. Вони вирощують багато особливих нішевих культур. Крім того, фермери активно розвивають садівництво, овочівництво, тваринництво», – зазначив Тарас Висоцький.
Він нагадав, що фермери для підтримки і розвитку своїх господарств можуть скористатися низкою державних програм. Зокрема:
- малі аграрії, які обробляють до 120 га на деокупованих територіях, зможуть отримати 8 тис. грн безповоротної допомоги на один гектар, на контрольованій території – 4 тис. грн;
- фермери, що утримують від 3 до 100 корів, можуть отримати 7 тис. грн на одну голову та 2 тис. ті, хто вирощує від 5 до 500 голів кіз та овець;
- гранти на розвиток садів і теплиці – до 7 млн грн або 10 млн грн відповідно;
- підприємці, які обробляють до 500 га, можуть отримати гарантію на кредит через Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Згідно з програмою, виробник може зменшити заставу під кредит вдвічі. Вже видані перші гарантії.
- компенсація до 50% вартості відновлення та будівництва меліоративних систем. Розмір допомоги складатиме не більше 26 500 грн на 1 гектар оброблюваних угідь, на яких здійснюється гідротехнічна меліорація, без урахування вартості дощувальних машин;
- компенсація вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки – до 25%. Це стосується техніки, яка куплена з квітня 2024 року. Також техніка повинна бути включена в перелік, затверджений Мінекономіки;
- компенсація до 80% вартості проведення робіт з розмінування.
Заявки на ці допомоги подаються через Державний аграрний реєстр.
Тарас Висоцький також зазначив, що автоматично від сплати податків звільняються сільськогосподарські землі, які розташовані в зоні активних бойових дій або активних бойових дій, де працюють реєстри. Якщо угіддя розташовані в межах можливих бойових дій або заміновані, треба звернутися до місцевих органів самоврядування, які ухвалюють рішення про звільнення від всіх податків, у зв’язку із забрудненістю вибухонебезпечними предметами.
За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України
-
09:12Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 23 лютого
Знову складна ніч з тривогами по 6-7 годин у кожному районі. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Силами ППО, наших мобільних вогневих груп…
09:12 -
09:02Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 22 лютого
З тривогами в усіх районах минула ніч на Черкащині. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Як він зауважив, маємо 20 ворожих БпЛА, знищених у…
09:02 -
16:31Всі громади області доєдналися до екосистеми DREAM
Всі 66 громад області долучилися до роботи в екосистемі DREAM. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку ОВА. Екосистема DREAM є «єдиним вікном» для роботи…
16:31 -
16:08В обласній Службі у справах дітей підбили підсумки роботи у 2024 році
Упровадження державної політики із захисту та підтримки дітей на місцях, апробація нових сервісів і незмінна турбота про дітей, які потрапили у скрутні життєві обставини. У…
16:08 -
14:31На Черкащині пройшов чемпіонат з пара легкоатлетичних метань у приміщенні
Чемпіонат України з пара легкоатлетичних метань у приміщенні відбувся у Черкасах. Змагання такого рівня проводилися тут вперше. Про це інформують в КЗ «Центр «Інваспорт». До…
14:31 -
14:18Як військовослужбовцю отримати інвалідність за новою системою?
Військовослужбовці, які зазнали поранень, можуть отримати інвалідність за новою спрощеною процедурою. Оцінювання проводять експертні команди, а рішення надходить автоматично, - повідомляють на Урядовому порталі. Як…
14:18 -
11:19У січні підприємці отримали 434 кредити на 2,2 млрд грн гарантованих державою на портфельній основі
У межах підтримки мікро, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 43 792…
11:19 -
10:37Без черг та обмежень: в області розвивають цифрові сервіси
Торік Черкащина досягла значного прогресу в розвитку цифрових сервісів і технологій у ключових сферах. Електронні послуги стали доступнішими для громад. Про це повідомляють у відділі…
10:37 -
10:27Чекаємо на весну: синоптики спрогнозували, коли завершаться морози
Аномально холодна погода йде на спад. Останніми для неї стануть вихідні 22-23 лютого. Про це повідомляють в Черкаському обласному гідрометеоцентрі. Середньодобова температура прогнозується 9º морозу,…
10:27 -
10:18Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відстежують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 14 по 21 лютого у статусі…
10:18 -
10:16Діалог влади і бізнесу: перспективи розвитку галузі тваринництва на Черкащині
Розвиток тваринництва в області та програми фінансової підтримки, які надає для цього держава, обговорили в ОВА на зустрічі з підприємцями в межах платформи «Діалог влади…
10:16 -
10:12Пам’яті митця: черкащан запрошують на виставку на честь Миколи Теліженка
Виставку пам’яті народного художника України Миколи Теліженка «Мамай: трансформація в часі» покажуть у Черкаському обласному художньому музеї. Там буде представлений світ образу козака Мамая, в…
10:12