Україна залучає додаткові 10 млн доларів США на відновлення медичної сфери
Українська медична сфера матиме додаткову підтримку на суму 10 млн доларів США як безповоротний грант, виділений у межах подальшого фінансування нового спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine). Відповідну угоду між сторонами підписали сьогодні Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі.
Угода укладається між Україною, Міжнародним банком реконструкції та розвитку й Міжнародною асоціацією розвитку, що діють як розпорядник Цільового трастового фонду багатьох донорів підтримки, відновлення, відбудови та реформування України.
«В Україні триває повномасштабна війна. Щодня наша медична система проходить випробування на стійкість. Щодня ми змушені реагувати на нові виклики. Завдяки підтримці міжнародних партнерів та самовідданій роботі наших героїчних медиків нам вдається тримати медичний фронт. Дякую Світовому банку за надійне плече підтримки. Кошти в рамках підписаної угоди будуть розподілені на критично важливі для системи охорони здоров’я напрями: розвиток фізичної та психологічної реабілітації, попит на яку в умовах війни постійно зростає, а також відновлення доступу до медичної допомоги на постраждалих від війни територіях. Спільно працюємо, аби забезпечити надання якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги для українців», – сказав Віктор Ляшко.
Розширення фінансової підтримки медичної сфери України у вигляді безповоротного гранту особливо важливе в умовах війни для мільйонів українців. Половину цих грантових коштів Україна спрямує на надання послуг з реабілітації та послуг у сфері психічного здоров’я, попит на які зростає, а ще 5 млн доларів США будуть використані на відновлення надання медичних послуг у закладах охорони здоров’я, які постраждали від війни.
Зокрема, йдеться про підготовку до розширення масштабів надання послуг у сфері охорони психічного здоров’я та реабілітації: визначення обсягу та стандартів послуг, що надаються в стаціонарних та амбулаторних закладах, навчання персоналу, забезпечення обладнанням і транспортом та проведення відновлювальних робіт у закладах.
Чому це важливо?
Рівень психічного здоров’я населення та превенція розладів психіки й надалі буде істотно впливати на загальний стан здоров’я, економічне відновлення та добробут країни. А травми, зумовлені війною, значно збільшили потребу в послугах реабілітаційної допомоги, тому очевидною є необхідність у розширенні доступу до них.
Також за кошти нового гранту буде профінансовано відновлення та модернізацію лікарняної допомоги відповідно до напряму реформ: розроблення галузевого планування мережі лікарень, розробка технічних специфікацій та проектної документації для відновлення закладів, а також відновлення окремих лікарень з урахуванням енергоефективності й використання альтернативних джерел енергії та закупівля обладнання і транспорту.
Ворожі атаки зруйнували або пошкодили не менш як 1 500 обʼєктів медичних закладів. Тобто понад 5 % від загальної кількості закладів по країні зараз не мають змоги працювати і надавати допомогу населенню, стан здоров’я якого значно погіршився внаслідок війни. Відновлення лікарень потребуватиме значних фінансових ресурсів і часу. Особливо спеціалізованих закладів охорони здоров’я, які і під час воєнної агресії продовжують розпочаті Україною реформи у сфері охорони здоров’я.
Нагадаємо, рамкову угоду про позику в розмірі 100 млн євро та угоду про безповоротний грант у 10 млн доларів США від Глобального фінансового фонду МОЗ України та Світовий банк уклали 22 грудня 2022 року. Це початкове фінансування проекту «HEAL Ukraine», загальна вартість якого може бути розширена до 500 мільйонів доларів США.
Довідково
Матеріальні втрати системи охорони здоров’я становлять не менш як 1,4 мільярда доларів США – такі результати швидкої оцінки збитків і втрат унаслідок воєнних дій, яку провели Уряд України, Група Світового банку і Європейська комісія у співпраці з іншими партнерами.
-
17:08Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Комунікаційна платформа “Діалог влади та бізнесу” Черкаської ОВА продовжує роботу. На новій онлайн-зустрічі йтиметься про вихід на японський ринок. Комунікацію організовуємо в партнерстві з Українською…
17:08 -
16:04167,9 млн грн грантової підтримки отримали цьогоріч аграрії на розвиток садів і теплиць
У рамках урядової грантової програми підтримки малого та середнього бізнесу «єРобота» з початку 2025 року 38 аграрних підприємств вже отримали 167,9 млн грн на розвиток…
16:04 -
15:56Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч: стартував обласний етап змагань
Четвертий обласний етап спортивних змагань “Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч” серед школярів розпочався на Черкащині. Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту…
15:56 -
15:52«Усі у плюсі, коли розвиваємо своє», – Ігор Табурець
Курс на переробку. Підприємці регіону працюють над власним розвитком. Минулоріч індекс промислового виробництва на Черкащині зріс на 4,6%. Про це повідомив очільник області Ігор Табурець.…
15:52 -
14:42Дерегуляція бізнесу: Уряд скасував понад 200 дозволів та погоджень
Уряд скасував одразу понад 200 інструментів – дозволи, висновки, погодження, паспорти тощо, що втратили свою актуальність та обтяжували роботу бізнесу. Це майже 45% із загальної…
14:42 -
14:32Великодній майстерклас з писанкарства в Черкасах
До Великодня в Черкаському художньому музеї проводять майстеркласи зі створення писанок. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОВА. Писанка —…
14:32 -
11:30Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області
У Черкаській області за попередній тиждень захворіли 6 194 особи на ГРВІ, включно з COVID-19, з них - 50,7% (3 139 осіб) діти. Показник захворюваності серед населення Черкащини,…
11:30 -
09:35Ще більше можливостей: платформу “Дія.Цифрова громада” оновили
Платформу "Дія.Цифрова громада" оновили, щоб допомогти регіонам і громадам упроваджувати цифрові проєкти та відстежувати зміни по всій країні. Відтепер на платформі можна ще ефективніше управляти…
09:35 -
09:32Зроблено для Перемоги: Держава надає грант до 8 млн грн українським виробникам комплектуючих для озброєння
Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України спільно з Міністерством економіки України запустили програму підтримки українських виробників комплектуючих для виробів озброєння та військової техніки –…
09:32 -
09:28Держгеокадастр області: з початку року понад 1 млн грн надійшло до бюджетів Черкащини за надані адмінпослуги
Спеціалісти Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області за перший квартал 2025 року спрямували до місцевих бюджетів 1 млн 17 тис грн за надані адміністративні послуги з питань ведення…
09:28 -
09:26єОселя: від початку програми 16,3 тис. українців отримали кредити на житло на 26,8 млрд грн
Цьогоріч майже 1,5 тис. українців придбали власне житло, отримавши кредити на 2,7 млрд грн. Загалом покращили умови проживання – 16,3 тис. українських родин за весь…
09:26 -
09:23Як оновити дані про зареєстроване місце проживання онлайн?
Оновити дані про зареєстроване місце проживання можна онлайн – через портал "Дія". Послуга доступна для дорослих і дітей. Коли потрібно актуалізувати дані та як це…
09:23