Україна вітає ухвалення 141 голосом резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Агресія проти Украіни».

Документ засуджує агресію Російської Федерації проти України, що є порушенням пункту 4 статті 2 Статуту ООН.

Генасамблея ООН вимагає від Російської Федерації негайно припинити застосування сили проти України та утриматися від будь-якої подальшої погрози або застосування сили проти будь-якої держави-члена ООН, а також негайно, повністю та беззастережно вивести всі свої військові сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
У резолюції підтверджується відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та територіальних вод.
Документ засуджує порушення міжнародного гуманітарного права, містить вимогу забезпечити безперешкодний доступ до гуманітарної допомоги тим, хто її потребує в Україні.
Окремо засуджується причетність Білорусі до незаконного застосування сили проти України та міститься заклик до неї дотримуватися своїх міжнародних зобов’язан
У документі також міститься заклик до негайного мирного вирішення збройного конфлікту між Російською Федерацією та Україною шляхом політичного діалогу, переговорів, посередництва та іншими мирними засобами.
Документ став підсумком роботи Генасамблеї ООН в екстренному режимі, яка фактично перейняла на себе функції Ради Безпеки ООН, насамперед через порушення Росією Статуту ООН, його засадничих норм та принципів.
Резолюція стала важливою частиною міжнародного інструментарію для притягнення Росії до міжнародної відповідальності за її злочини проти Українського народу.

Україна вдячна міжнародному співтовариству за підтримку резолюції ГА ООН безпрецедентно високою кількістю голосів.

За інформацією МЗС України