Україна пропонує створити Офіси відновлення в Києві, Вашингтоні, Брюсселі та Лондоні

Уряд України пропонує створити декілька Офісів відновлення: у Вашингтоні, Брюсселі, Лондоні та інших містах. Головний офіс має бути в Києві. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу на сесії високого рівня «Рамка для сталого процесу відновлення в Україні» в межах Конференції з питань відновлення України, що відбувається в Лугано, Швейцарія.

У свою чергу Платформа відновлення України, як розповів Прем’єр-міністр, складатиметься з трьох рівнів. Перший — це high level, де будуть представлені лідери держав. Другий рівень — це Спільна координаційна група, яка буде включати керівників виконавчої влади та decision makers з України, США, ЄС, Британії, Польщі та інших країн-партнерів.

«Третій рівень — це тематичні групи за галузевими напрямками. 24 групи Національної ради відновлення України. Сьогодні й у майбутньому запрошуємо приєднатись до цих груп усіх, хто має досвід та бажання зробити Україну кращою», — наголосив Денис Шмигаль.

Також, як відзначив очільник Уряду, Україна ініціює створення Advisory group, куди увійдуть європейські політики, американські та європейські економісти зі світовими іменами: «Це професіонали, які допоможуть не лише сформувати стратегію, але і продемонструвати наш рівень відкритості».

Прем’єр-міністр підкреслив, що План відновлення України писався на основі ключових принципів — наскрізних векторів, дотримання яких дозволить ефективно змінювати та відбудовувати країні.

«Відновлення краще, ніж було. Build back better. Наша мета — не просто відновити скло і бетон, а збудувати нову країну», — підкреслив Глава Уряду.

Так, серед ключових принципів: максимально можлива безпека для людей та бізнесу, верховенство права, євроінтеграція та відповідність критеріям кандидатства, прозорість і підзвітність у відновленні, відбудова України з максимальним залученням зелених технологій, digital інструменти під час відновлення та загальна діджиталізація, залучення приватного капіталу до процесу відбудови.

Стрічка новин