«Україна 30»: представники Черкаської ОДА взяли участь в обговоренні тарифної політики

Всеукраїнський форум «Україна 30.Платіжка» 15-17 лютого об’єднав представників енергетичної галузі. Тут обговорюють тарифи та енергетичну незалежність. Директор Департаменту інфраструктури та ЖКГ Черкаської ОДА Сергій Чубань мав зустрічі з модератором заходу – виконавчим директором Центру економічної стратегії Глібом Вишлінським та представниками Міністерств енергетики та соціальної політики України.

На форумі заслухали виступ в.о. Міністра енергетики України Юрія Вітренка, він розпочав з газового питання: безпека постачання, ціна, транзит. Розповів про зниження ціни на газ для населення до 6,99 грн за 1 куб м, про підписаний меморандум між урядом та мерами, завдяки якому ціни на тепло в цьому році взагалі зростати не будуть. Про складні кроки, на які Уряд вимушений піти, – обмеживши зростання цін на електроенергію для населення на опалення.

«Уряд поставив собі за завдання захистити саме ті домогосподарства, де економічно активні члени сім’ї втратили роботу і тепер перебувають на обліку в центрі зайнятості». Про це розповів заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко. Він закликав громадян, яким складно оплачувати комунальні послуги, звертатися до органів соціального захисту населення. Субсидію можна оформити через поштове відправлення, заповнивши заяву і декларацію, або скористатися електронним сервісом Міністерства соціальної політики, або звернутися до територіальної громади (ЦНАПу) за місцем проживання. На поставлені питання щодо пільгового перевезення залізничним транспортом пообіцяв розглянути можливість розробки механізму.

Держенергоефективності на Всеукраїнському форумі представило шляхи зменшення енергозалежності країни. Заступник голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко окреслив потенціал, переваги і стимули для української біоенергетики під час виступу у панельній дискусії «Перспективи відмови від традиційних джерел енергії на користь альтернативних».