У воєнний час продовжують діяти активні програми зайнятості для роботодавців

В обласному центрі зайнятості Черкащини нагадують, які програми діють для роботодавців. Аби долучитися до програми, роботодавець звертається до центру зайнятості за місцем реєстрації, як платника ЄСВ (Уточнити місце реєстрації можна за посиланням («Електронний кабінет», розділ «Реєстри», пункт «Дані про взяття на облік платників податків»).

На територіях, де працюють територіальні установи Державної служби зайнятості, роботодавцеві краще звернутись безпосередньо до установи.

Програма сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з числа зареєстрованих безробітних, яка передбачає:

1) компенсацію витрат роботодавця на оплату праці (але не вище середнього рівня заробітної плати, що склався у відповідному регіоні за минулий місяць) тривалістю до 6-ти місяців.

Збільшена тривалість компенсації витрат роботодавця до 12 місяців у разі працевлаштування ВПО з числа соціально вразливих груп громадян.

2) компенсацію витрат роботодавця строком не менше ніж на 12 місяців на перепідготовку та підвищення кваліфікації таких осіб. Сума компенсації – до 10-ти кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на сьогодні – 24 810 грн.).

Програма компенсацій ЄСВ за створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва.

Суб’єктам малого підприємництва (з кількістю працівників до 50 осіб та річним доходом від діяльності у сумі до 10 млн. євро), які працевлаштовують зареєстрованих безробітних строком не менше ніж на 2 роки за направленням служби зайнятості на нові робочі місця, щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі ЄСВ на місяць протягом одного року з дня працевлаштування безробітного за переліком пріоритетних видів економічної діяльності, визначених Урядом.

Програма компенсацій за працевлаштування громадян, які є недостатньо конкурентоспроможними на ринку праці.

Роботодавцю, який працевлаштовує на нове робоче місце громадян за направленням служби зайнятості зі статусом безробітного з таких категорій:

• – один з батьків або особа, яка їх замінює і: має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років; виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю; утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності);
  • – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
  • – особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
  • – молодь, яка закінчила або припинила навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;
  • – особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;
  • – особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку;
  • – особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
  • – учасники бойових дій
  • – непрацюючі працездатні особи, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям.

Компенсуються фактичні витрати у розмірі ЄСВ за місяць протягом одного року з дня працевлаштування особи, строком не менше ніж на два роки.