У вихідні на Черкащині прогнозують дощі

Після високих градусів кінця літа, 1 вересня температурний фон швидко увійшов у норму і температурні максимуми були всього 21-22º. Сьогодні вранці у східній частині області метеостанції зафіксували всього 6º у повітрі та 3º тепла на висоті 2 см від поверхні грунту. Чого чекати у перші вихідні вересня розповів начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

До слова, найбільш ранній заморозок восени на Черкащині спостерігався 5 вересня 1906 року у Золотоноші. Зафіксований абсолютний мінімум вересня у Черкасах 6º морозу 1986 р.

У суботу починаючи із західних районів чекаємо спокійні дощі, які не залишать без уваги майже всю область. Грози малоймовірні. Температура вночі 6-11º, вдень 15-20º.

Надалі, під впливом північного антициклону «Quintin ІІІ», погода стабілізується. Календарна осінь змагається з літом, намагається встановити свої права. Лідером ранкової осінньої прохолоди виявляється північно-східна частина Черкащини, яка перша «зустрічатиме» арктичний холод.

4-5 вересня прогнозують без опадів. Вітер північно-східний з переходом на північно-західний, 7-12 м/с. Температура вночі 5-10º, вдень 15-20º.

6-7 вересня теж без опадів. Температура вночі 4-9º, вдень 15-20º. За попередніми розрахунками, наступну порцію грозових дощів прогнозуємо 9 вересня.