У Програмі медичних гарантій-2021 зріс тариф на надання амбулаторної допомоги
До тарифу Програми медичних гарантій-21 застосовуватимуться коефіцієнти, залежно від складності медичної допомоги.
Амбулаторну допомогу у Програмі медичних гарантій-2021 деталізували і розширили, враховуючи потреби пацієнтів і медичних працівників. З цього напряму виокремили 2 нові пакети – стоматологічну допомогу та ведення вагітності в амбулаторних умовах. Амбулаторна допомога включає консультації лікарів-спеціалістів, лабораторні та інструментальні дослідження, лікувальні процедури, малі хірургічні втручання, лікування в умовах денного стаціонару та реабілітацію, яка не передбачена іншими пакетами медичних послуг.
У цьому році збільшено тариф на амбулаторну допомогу в межах тих коштів, які виділили на реалізацію Програми медичних гарантій. Тариф становить 143 гривні за медичну послугу. До нього також застосовують коефіцієнти, залежно від складності допомоги. Прогнозуючи кількість послуг, які заклад зможе надати у наступному році, Національна служба здоров’я передбачила коефіцієнт, який враховує карантинні обмеження.
Амбулаторна допомога є безоплатною для пацієнта, якщо він або вона має електронне направлення від сімейного або лікуючого лікаря. До деяких лікарів-спеціалістів пацієнт може потрапити без направлення. Це педіатр, гінеколог, психіатр, стоматолог, нарколог та фтизіатр. Також без направлення пацієнт може звернутись до лікаря, у якого він перебуває під медичним наглядом.
Порівняно з Програмою медичних гарантій-2020 у цьому році також прописаний чіткий перелік лабораторних та інструментальних досліджень, які може отримати пацієнт. Детально ознайомитися з ним можна на сайті НСЗУ у розділі “Вимоги ПМГ-2021”. Вони зафіксовані у файлі “Специфікації” до пакету “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах”.
Основний пакет амбулаторної допомоги має назву “Медична допомога дорослим та дітям в амбулаторниз умовах (профілактика, спостереження, діагностика, лікування та медична реабілітація”.
У межах цього пакету пацієнт може отримати безоплатно такі послуги:
- консультацію, діагностику, лікування та профілактику в амбулаторних умовах;
- необхідні лабораторні дослідження відповідно до того медичного напряму, в якому працює заклад;
- інструментальні дослідження, також за умови, що у закладі є необхідне обладнання та фахівці;
- встановлення або зняття діагнозу, визначення способів і методів лікування;
- призначення або корекція медикаментозного лікування.
Також в межах цього безоплатним є динамічне спостереження за пацієнтами із хронічними захворюваннями. І медична допомога в умовах денного стаціонару та при зверненні до травмпунктів. Крім того, цей пакет включає проведення хірургічних операцій в амбулаторних умовах. А також медико-генетичне консультування та лабораторне генетичне обстеження пацієнтів з підозрою на спадкову або вроджену патології (відповідно до напряму надання медичної допомоги закладом).
Амбулаторний пакет включає і профілактику захворювань та медичну реабілітацію у підгострому і відновному періоді, надання невідкладної медичної допомоги, виклик швидкої та направлення пацієнта на надання спеціалізованої чи високоспеціалізованої допомоги.
-
15:33На М–12 в Уманському районі вже влаштували 4 км верхнього шару асфальтобетонного покриття
В Уманському районі на ділянці протяжністю майже 7 км міжнародної автодороги М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка вже влаштували 4 км верхнього шару…
15:33 -
15:14«Насильство над особистістю не припустиме», – Лариса Кошова
На Черкащині особи, які стали жертвами домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, можуть отримати допомогу у спеціалізованих закладах та центрах підтримки. Передумови для розширення…
15:14 -
14:04«900 учнів відтепер мають абсолютно нові умови шкільного життя», – Олександр Скічко про капітальний ремонт Тальнівської школи
Стратегія програми «Велике Будівництво» – реанімувати або створювати найбільш значущі інфраструктурні об’єкти для українців. Причому йдеться не тільки про дороги, а про всю розбудову країни.…
14:04 -
14:01Щеплення вакциною Pfizer проти COVID-19 розпочнеться в Україні 18 квітня
Щеплення вакциною Comirnaty проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech розпочнеться в Україні 18 квітня 2021 року з Київської області. У решті регіонів вакцинація цим препаратом стартує 19…
14:01 -
12:37Черкащина за два дні отримає першу поставку вакцини Pfizer, – Скічко
Про це інформує очільник області Олександр Скічко. Він відзначає, що першу поставку варто очікувати вже 18 квітня. - Хороша новина: Україна отримала 117 тисяч доз…
12:37 -
12:32Мінцифра допомагає українцям розібратися з електронним підписом
Близько 1,5 тисячі людей зареєструвалися для перегляду серіалу про електронний підпис на платформі Дія.Цифрова освіта. Курс покликаний навчити українців використовувати всі можливості ЕП та вже…
12:32 -
11:20Е-паспорти прирівняли до паперових
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який прирівнює е-паспорти в Дії до звичайних. Закон № 1368-ІХ набирає чинності з 23 серпня 2021 року й закріплює…
11:20 -
10:58В області запустили флешмоб «Покажи світу пам’ятки Черкащини»
18 квітня у світі відзначатимуть День пам'яток і визначних місць. Тому в області розпочали флешмоб «Покажи світу пам'ятки Черкащини». Запутили акцію Управління культури Черкаської ОДА…
10:58 -
10:55Чоловіки матимуть право на 14-денну “декретну” відпустку
14 днів оплачуваної відпустки для чоловіків при народженні дитини – багато це чи мало? У своєму дописі перша леді Олена Зеленська написала про важливість ухвалених…
10:55 -
10:24Які вакансії в області з найвищою заробітною платою
Протягом січня-березня 2021 року до центрів зайнятості та філій Черкаського обласного центру зайнятості надійшло 9,6 тис. вакансій від роботодавців регіону. Трійку лідерів очолили робітничі професії…
10:24 -
10:09+953 черкащани захворіли на COVID-19 за добу
За останню добу, 16 квітня, на Черкащині виявили +953 нових випадків коронавірусної інфекції. З початку пандемії усього підтверджених випадків в області – 67 968. Про…
10:09 -
10:00На Черкащині активно триває посівна кампанія
Під урожай 2021 року сільгосппідприємства області вже посіяли 39,7 тисяч гектарів ранніх ярих зернових та зернобобових культур. Це складає 8,4 % від запланованих площ 471,1 тисяч гетарів. Посіяли…
10:00