У Нацполіції області нагадують про необхідність дотримання карантинних обмежень

На Черкащині місто Сміла, як і Смілянський район, потрапили в “червону” карантинну зону. Також у “червоній” зоні лишається місто Канів. Таке рішення ухвалила Державна комісія ТЕБ та НС й воно набрало чинності з 19 жовтня.

Потрапляння у “червону” зону означає заборону на:
приймання відвідувачів у закладах культури, кінотеатрах, закладах громадського харчування, торгово-розважальних центрах, спортивних залах, фітнес-центрах, торговельного і побутового обслуговування населення:
але дозволена торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом. А також – провадження банківської та страхової діяльності, медичної практики, ветеринарної практики. Дозволена діяльності автозаправних комплексів, СТО, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльність з ремонту комп’ютерів, побутових виборів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку;
працюватиме й служба адресної доставки;
– заборонено відвідування установ і закладів, що надають соціальні та реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах, крім тих, які надають екстрені соціальні послуги, центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги,соціального патрулювання.
Обмеження “помаранчевої”, “жовтої” й “зеленої” зон.
У “помаранчеву” зону з 12-го жовтня потрапили Черкаси, Ватутіне, Золотоноша та Умань, Городищинський, Драбівський, Жашківський, Звенигродський, Золотоніський, Кам’янський, Катеринопільський, Корсунь-Шевченківський, Лисянський, Манківський, Монастирищенський, Тальнівський, Уманський, Христинівський, Черкаський, Чигиринський, Чорнобаївський та Шполянський райони.
Ця зона передбачає заборону:
діяльності закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;
діяльності розважальних закладів, ресторанів у нічний час;
планових госпіталізацій у лікарнях;
роботу спортзалів, фітнес-центрів та закладів культури;
прийом нових змін в дитячі табори;
обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів та не більше 100 людей
Нагадаємо, Кодекс України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) доповнено статтею 44-3: «Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями, — тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 грн до 34 000 грн), на посадових осіб — у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 000 грн до 170 000).
За порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідома могли спричинити поширення цих захворювань наступає кримінальна відповідальність передбачена статтею 325 Кримінального кодексу України.

Неухильно дотримуйтесь встановлених обмежень, не наражайте на небезпеку себе та своїх рідних.

Стрічка новин