У Черкаській ОДА обговорили хід проведення земельної реформи (фото, відео)
Проведення земельної реформи, порядок проведення земельних торгів, механізм розпорядження землями сільськогосподарського призначення територіальними громадами. Ці та інші питання обговорили під час наради у Черкаській ОДА за участі сільських, селищних та міських голів громад.
Нагадаємо, що в Україні стартувала земельна реформа, мета якої – упорядкувати ринок землі, унеможливити корупційні схеми у земельних відносинах, і головне – дати поштовх українській економіці. У межах старту земельної реформи наприкінці минулого року громади Черкащини першими розпочали отримувати акти про передачу сільськогосподарської землі, яка перейшла з державної у комунальну власність.
За словами заступника голови Черкаської ОДА Романа Карманніка, на сьогодні важливо забезпечити комунікацію із відповідальними фахівцями на місцях, оскільки саме органам місцевого самоврядування були передані низка розпорядчих повноважень. Адже в громадах поки що немає досвіду розпорядження землями с/г призначення за межами населеного пункту. Тому такі наради мають стати надалі регулярними.
Як відомо, в Україні відновило роботу Міністерство аграрної політики, а Держгеокадастр переходить у його підпорядкування. Відповідно розпочате реформування територіальних підрозділів Держгеокадастрів.
Детально про хід земельної реформи розповів начальник головного Управління Держгеокадастру у Черкаській області Ігор Віштак.
За його словами, земельна реформа – одна із найважливіших для аграрної країни. Вона передбачає:
- децентралізацію — державні землі переходять у повноцінне розпорядження громад;
- дерегуляція землеустрою — спрощення та поліпшення процедур у сфері земельних відносин;
- поступове відкриття ринку землі та провадження переважного права — у орендаря з’явиться переважне право на придбання земельних ділянок;
- просторове планування — комплексне планування територій громад та створення умов для інвестицій;
- прозорість системи — забезпечення публічності та відкритості інформації про землю та ресурси;
- електронні земельні торги — чесний та відкритий спосіб торгів на аукціонах;
- подолання корупції та земельного рейдерства.
ГУ Держгеокадастру в області вже передано 130 тисяч гектарів землі державної власності с/г призначення територіальним громадам області. Проте значна частина ділянок все ще перебуває у державній власності через те, що органи місцевого самоврядування не вчинили дії по її перереєстрації.
Ігор Віштак поінформував громади області про структурні зміни в районах:
- На сьогодні Держгеокадастр реформується із розпорядчої у сервісну службу. Однак функція контролю за використанням та охороною земель залишається за Держгеокадастром. У районах Черкащини відділи кадастру ліквідовуються. Однак важливо, що в районах залишається вагомий фонд паперової документації. Тому попередньо є рішення залишити по 3 земельних спеціаліста в районах за старим адмінустроєм. А в новоутворених районах – по 5 фахівців. Також по області будуть працювати 25 інспекторів відділу контролю за використанням та охороною земель. Тому у територіальних громадах мають бути створені або ж доукомплектовані відповідні земельні відділи, – наголошує Ігор Віштак.
Разом із тим розмежувати остаточно повноваження між органами місцевого самоврядування та Держгеокадастром має законопроєкт № 2194. Документ удосконалює систему управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Він передбачає передачу державних сільгоспземель у комунальну власність, а функцій контролю в земельній сфері — місцевим органам влади. Водночас проєкт № 2194 спрямований на дерегуляцію землеустрою та усунення корупційних ризиків у земельній сфері.
За словами Віштака, органи місцевого самоврядування мають не забувати, що відповідальні за земельну політику в громадах.
У ході наради фахівці ГУ Держгеокадастру в області відповіли на питання від представників громад, а також детально окреслили наступні питання:
– наповнення Державного земельного кадастру актуальними та достовірними відомостями;
– порядок користування, порядок проведення земельних торгів, поновлення НГО земель населених пунктів;
– механізм реалізації повноважень по розпорядженню землями сільськогосподарського призначення територіальними громадами;
– здійснення державного нагляду у частині дотримання земельного законодавства, використання та охороною земель усіх категорій та форм власності.
-
17:23Виробники Черкащини доєднуються до програми «Національний кешбек»
Продукти харчування, фармацевтичні вироби, меблі, обладнання, добрива. Товари на будь-яку потребу локального виробництва відтепер можна вигідно придбати в межах державного проєкту. Про це інформує очільник…
17:23 -
17:19Гроші на розвиток: аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
Сучасні молочні ферми, доїльні зали та виробничі цехи. Аграрії Черкаської області отримали 128 млн грн державної підтримки на розвиток, реконструкцію та розширення господарств. Про це…
17:19 -
16:53«Власна Cправа»: молодь отримала перші 10 грантів на започаткування бізнесу
10 українців віком до 25 років стали першими переможцями молодіжної складової грантової програми «Власна Cправа» та отримають півтора мільйона гривень на старт свого бізнесу. За…
16:53 -
16:38Уряд спрямує реверсну дотацію на підтримку деокупованих та прифронтових громад
Віцепрем'єр з відновлення — міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба заявив, що в рамках держбюджету-2025 Уряд направить реверсну дотацію для підтримки діяльності деокупованих…
16:38 -
15:08Агрогосподарства України отримали майже 90 млрд грн банківських кредитів на розвиток
З початку року 11 648 агрогосподарств отримали 89,9 млрд гривень банківських кредитів на розвиток. З них за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» – 7 616…
15:08 -
14:56«Школа супергероїв»: Черкащина взяла участь у Всеукраїнській конференції освітян
На Четвертій всеукраїнській конференції лікарняних вчителів «Школа супергероїв» – три роки з державою» презентували роботи 17 освітніх осередків проєкту. Учасників привітала перша леді Олена Зеленська.…
14:56 -
14:30Бюджет-2025: додаткова дотація для громад зросте на понад 30%
У проєкті державного бюджету на 2025 рік, ухваленому Кабінетом Міністрів України до другого читання та переданому на розгляд до Верховної Ради, закладено вагому підтримку місцевого…
14:30 -
14:05СБУ спільно з Нацполіцією заблокувала чергову схему для ухилянтів у Черкасах
Служба безпеки та слідчі Національної поліції викрили корупційну схему, організовану приватним підприємцем із Черкас, який, видаючи себе за військового сил спеціальних операцій ЗСУ, пропонував послуги…
14:05 -
11:13Лікарні України отримали 161 наркозно-дихальний апарат для складних операцій
До закладів охорони здоров’я у різних областях України надійшов 161 сучасний наркозно-дихальний апарат для забезпечення проведення інгаляційної анестезії під час виконання оперативних втручань різного ступеня…
11:13 -
10:50Понад 34 тисячі жителів області хворіють на діабет
Цукровий діабет є одним із найпоширеніших хронічних захворювань на Черкащині. Щороку в області фіксують близько 3 тисяч нових випадків. Про це повідомляють у Черкаському обласному…
10:50 -
09:56Укрпошта випускає марку «Тризуб Незалежності» до Дня Гідності та Свободи
До Дня Гідності та Свободи Укрпошта випускає нові художні марки «Тризуб Незалежності». Офіційний випуск відбудеться 21 листопада – у день, коли українці вшановують історичні події…
09:56 -
09:51Звернення Президента України
https://youtu.be/HwJocSLk4Go Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Коротко про сьогодні. Перше – вдячність нашим воїнам ППО, кожному й кожній у різних видах і родах сил, які…
09:51