У Черкаській області продали майже дві тисячі гектарів приватної землі сільськогосподарського призначення
Із 1 липня 2021 року запрацював ринок землі, мета якого – забезпечення реалізації конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю, тобто, щоб кожен, хто вміє й хоче обробляти землю, міг придбати її або взяти в оренду. Крім продажу, тепер пай можна подарувати, обміняти на іншу земельну ділянку, використати ділянку як заставу за кредитом та отримати кошти на розвиток свого господарства або на особисті цілі.
На сьогодні в Черкаській області за цивільно-правовими угодами (дарування, купівля-продаж, міна) відчужено 1269 земельних ділянок загальною площею 2324 гектари, зокрема продано 1016 земельних ділянок загальною площею 1881 га, середня вартість – 34900 гривень за гектар. Інформація щодня оновлюється на сайті Держгеокадастру в рубриці «Земельний моніторинг».
«Як ми бачимо на цей час, селяни не кинулися масово продавати паї. Ті, у кого немає гострої потреби в коштах, вважаю, чекатимуть, коли ринок землі буде розвинутим і зросте ціна. Дехто й надалі здаватиме землю в оренду, адже з відкриттям ринку землі й виникненням реальної конкуренції очевидно, що й орендна плата за паї зростатиме, – зазначив виконувач обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитро Мироненко під час інтерв’ю для «Українського радіо». – Додам, що до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених у натурі із земельних часток (паїв), не може бути меншою за їхню нормативну грошову оцінку. НГО всіх ділянок, навіть сусідніх, різна. Це залежить і від місця розташування, і від площі, і від складу ґрунту, наявності поблизу водойми тощо. Тому не можна казати про чітко визначену вартість гектара землі. До того ж під час укладання угоди купівлі-продажу продавець і покупець домовляються про ціну, як кажуть, торгуються. Головне, що ринок землі запрацював, а це нові можливості для людей, які можуть розпоряджатися своєю власністю».
Довідково:
Верховна Рада України 31 березня 2020 року ухвалила Закон №552-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який із 1 липня 2021 року дозволив обіг землі сільськогосподарського призначення в Україні. Закон запроваджує поетапне скасування заборони на відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення приватної власності із низкою обмежень.
Із 1 липня 2021 року до 31 грудня 2023 року включно дозволено продаж земель приватної власності тільки фізичним особам – громадянам України і не більше 100 гектарів на одну особу, зазначене обмеження не поширюється на земельні ділянки, набуті у власність громадянином до набрання чинності Закону України №552 -IX від 31.03.2020. Із 1 січня 2024 року таку можливість отримають юридичні особи, тоді також зростає обмеження до 10 тисяч гектарів. Водночас заборонене відчуження земель державної та комунальної власності.
Відповідно до наказу Мінагрополітики та продовольства України від 23.05.2017 № 262 нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі в Черкаській області становить 33 646 грн за гектар.
За інформацією прес-служби Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області
-
11:46В обласному центрі триває ліквідація наслідків нічних ворожих атак
У Черкасах ліквідують наслідки дронових атак. Вибуховою хвилею тут пошкоджено, зокрема, житлову інфраструктуру: багатоповерхівку та кілька приватних будинків. Про це повідомляє начальник ОВА Ігор Табурець. …
11:46 -
07:30Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 25 січня (ОНОВЛЕНО)
Цієї ночі ворог атакував Черкащину ударними дронами. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Під прицілом була критична інфраструктура, - зауважив він. -…
07:30 -
16:36Нова система оцінювання: експертні команди розглянули понад 14 тисяч справ
Впровадження нової системи експертних команд оцінювання повсякденного функціонування стало важливим кроком у створенні прозорої та людиноорієнтованої моделі оцінювання функціонування людей. Вона спрямована на мінімізацію бюрократії…
16:36 -
15:44Ігор Табурець про сесію обласної ради (ПРЯМА МОВА)
Сесія обласної ради. З емоціями і не завжди конструктивом, усе ж засідання нарешті відбулось. Передовсім дякую депутатам за кожне виважене «рішення ухвалено». Зокрема, за програми,…
15:44 -
14:32Три нових договори міжмуніципального співробітництва уклали на Черкащині
Територіальні громади області продовжують налагоджувати міжмуніципальне співробітництво. З початку року ще три нових співробітництва започаткували на Черкащині між громадами. Про це інформують у департаменті регіонального…
14:32 -
14:01Власна справа: 15 000 українців зможуть взяти гранти на розвиток свого бізнесу у 2025 році
Ще 93 українці стали переможцями програми «Власна Cправа» за підсумками двадцять шостої, фінальної у 2024 році, хвилі. Вони отримають гранти на старт або розширення бізнесу…
14:01 -
13:28Підприємці отримали 43 298 кредитів на 138,4 млрд грн гарантованих державою на портфельній основі, з них у 2024 – 10 323 кредити на 35,5 млрд грн
У межах підтримки мікро, малого та середнього бізнесу в Україні з початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі з грудня 2020 року видано 43 298…
13:28 -
13:08Незабаром у Дії з’являться нові електронні послуги для ветеранів та родин загиблих
Відсьогодні Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України розпочали бета-тестування електронної послуги з отримання через Портал Дія статусів: особи з інвалідністю…
13:08 -
13:01“Зимова єПідтримка” через Укрпошту: хто може подати заявку на допомогу до кінця лютого 2025 року
Уряд вніс зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2024 р. № 952, розширивши список категорій громадян, які можуть отримати допомогу від держави…
13:01 -
10:58Діалог влади та бізнесу: легалізація праці та електронні послуги
Регіональна платформа “Діалог влади та бізнесу” продовжує роботу в Черкаській ОВА. Цього разу основними темами обговорення стали легалізація зайнятості та можливості електронних сервісів Пенсійного фонду…
10:58 -
10:27На Черкащині презентували маршрути послуг ментального здоров’я
Єдина екосистема – доступні послуги. У 7 пілотних територіальних громадах Черкащини представили «Маршрути послуг з ментального здоров’я у громаді». Такий інструмент з наближення послуг ментального…
10:27 -
10:16Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель триває в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, моніторять на Черкащині. Проводять цю роботу в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 17 січня по…
10:16