У Черкасах відбулися об’єктові навчання з питань цивільного захисту ПрАТ «АЗОТ»

3 серпня на території ПрАТ «АЗОТ», відбулися показові тренування щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Необхідність проведення таких навчань обумовлена не лише можливістю виникнення надзвичайних ситуацій на таких підприємствах, а й великою імовірністю тяжких наслідків для людей та загрози поширенню небезпечних зон на населені пункти.

Специфіка тренувань передбачала відпрацювання на підприємстві різноманітних схем та методів реагування на потенційну надзвичайну ситуацію, пов’язану із можливим витоком слабкої азотної кислоти.

Згідно з тактичним задумом, через розгерметизацію ємності стався витік азотної кислоти в піддон в кількості 6,3 тонн. Утворилась токсична хмара, що виходить на об’єктовому рівні «Б». В «зоні ураження» опинилися 145 працівників.

Під час практичної частини навчань, як працівники об’єкта ПрАТ «АЗОТ», так і підрозділи Головного управління ДСНС, відпрацювали оперативність та злагодженість дій на «місці аварії».

Враховуючи високу складність умовної надзвичайної ситуації, працівники об’єкта постійно доводили свій професіоналізм та майстерність.

Звичайно, особливу увагу під час навчань було приділено діям фахівців ДСНС, які увійшовши до небезпечної зони, за допомогою спеціальних стволів оперативно забезпечили установку спеціальних водяних завіс та провели кілька пінних атак, завдяки чому вдалось максимально ізолювати пошкоджений резервуар та створити умови для подальшої ліквідації аварії.

Не менш цікавими були також дії щодо проведення евакуації працюючого персоналу, постраждалих та надання першої домедичної допомоги.

За інформацією ГУ ДСНС України у Черкаській області

 

Стрічка новин