У Черкасах відбулася розширена колегія Державного агентства лісових ресурсів України

Вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою та створення лісових культур на базі держпідприємств, зокрема в обласному управлінні лісового та мисливського господарства обговорили на розширеній колегії Державного агентства лісових ресурсів України. Участь у нараді взяв заступник очільника області Віктор Гусак.

За словами начальника облуправління Олександра Дзюбенка, лісогосподарськими підприємствами, діяльність яких координується Черкаським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, з метою створення високопродуктивних лісових насаджень, активно проводиться робота зі створення лісових культур сіянцями із закритою кореневою системою. Починаючи з 2008 року в Смілянському лісгоспі практикується створення лісових культур з головною породою дуб звичайний з використанням таких сіянців.

–  За період з 2008 року по 2021 рік у Смілянському лісгоспі створено 686,9 га лісових культур дуба звичайного із закритою кореневою системою, що становить 46% від загальної кількості лісових культур дуба звичайного вирощеного за цей період, – повідомив Олександр Дзюбенко.

Крім цього, заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віктор Смаль презентував на колегії майбутню цифрову екосистему галузі «Лісовий портал».

Водночас учасники обговорили упровадження програми Президента «Зелена країна».

Україна матиме на один мільйон гектарів лісів більше за рахунок висадження одного мільйону дерев. У Черкаській області програма Президента з висадження дерев стартує з 1 жовтня і триватиме до 30 листопада.

На ресурсі https://zelenakraina.gov.ua/ кожен охочий зможе наочно від слідкувати темпи засадження країни лісами. Долучитися до ініціативи може кожен охочий.